adplus-dvertising

Hava sıcaklıkları düşüyor, yurt genelinde sağanak yağış! 19 Mayıs 2022 hava durumu…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre birkaç gündür yurtta kendini gösteren yağışlı hava bugün de etkili olacak, hava sıcaklıkları düşüş yaşayacak. 19 Mayıs hava durumu raporunda Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerinde kar yağışının görülebileceği söylendi.
Takip et
Hava sıcaklıkları düşüyor, yurt genelinde sağanak yağış! 19 Mayıs 2022 hava durumu…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülke genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın kuzeydoğusu, Ege, (Hatay hariç) Akdeniz, (Ankara ve Çankırı hariç) İç Anadolu, Karadeniz Bölgesi ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı, Muş, Bitlis ve Van çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıkları düşüyor, yurt genelinde sağanak yağış! 19 Mayıs 2022 hava durumu…

Yağışların, genellikle sağanak ve gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yükseklerinde (2 bin 500 metre üstü) karla karışık yağmur ve yer yer kar biçiminde görülmesi, Doğu Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Ordu, Amasya ve Tokat çevreleri ile Samsun’un doğu, Adana ve Osmaniye’nin kuzey çevrelerinde yerel güçlü olması bekleniyor.

Hava sıcaklıkları düşüyor, yurt genelinde sağanak yağış! 19 Mayıs 2022 hava durumu…

HAVA SICAKLIĞI

Ülkenin kuzey, iç ve batı kesimlerinde hissedilir derecede (6-10 derece) azalarak mevsim normallerinin altına düşeceği, öbür yerlerde mühim bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği bekleniyor.

RÜZGAR

Batı kesimlerde kuzeyli, Doğu Akdeniz kıyıları ile iç ve doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, bazen orta güçte, Marmara’nın güneyi ve Ege kıyılarında yer yer güçlü (40-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Doğu Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Ordu, Amasya ve Tokat çevreleri ile Samsun’un doğu, Adana ve Osmaniye’nin kuzey çevrelerinde yerel güçlü olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, lokal su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım düşmesi, yağış anında güçlü rüzgar, trafikte aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Hava sıcaklıkları düşüyor, yurt genelinde sağanak yağış! 19 Mayıs 2022 hava durumu…

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın, Marmara’nın güneyi ve Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden güçlü (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden sonra İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevrelerinin hafif sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, bölgenin güneyinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden güçlü (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

EGE

Parçalı, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, Kıyı Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden güçlü (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ

Parçalı, yer yer çok bulutlu, Hatay çevreleri hariç bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinden sonra Adana ve Osmaniye’nin kuzey çevrelerinde güçlü olması bekleniyor.

Hava sıcaklıkları düşüyor, yurt genelinde sağanak yağış! 19 Mayıs 2022 hava durumu…

İÇ ANADOLU

Parçalı, yer yer çok bulutlu, Ankara ve Çankırı hariç bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Yozgat, Nevşehir, Kayseri ve Sivas çevrelerinde yerel güçlü olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak, iç kesimlerinin yükseklerinde (2500 metre) yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklin görülmesi, Doğu Karadeniz, Ordu, Amasya ve Tokat çevreleri ile Samsun’un doğu çevrelerinde yerel güçlü olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra (Hakkâri ve Şırnak hariç) bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Kars ve Ardahan çevrelerinde yerel güçlü olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.