adplus-dvertising

Hataylı iş adamı: ‘Eşim beni dolandırdı’

Hatay’da yaşayan iş adamı David Maltas, kendisi yurt dışındayken eşinin ortalama 1 milyon liralık altın, döviz ve bazı eşyaları alarak kayıplara karıştığını öne sürerek suç duyurusunda bulundu.
Takip et
Hataylı iş adamı: ‘Eşim beni dolandırdı’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kırıkhan ilçesinde yaşayan iş adamı David Maltas, geçen yıl A. Maltas (22) ile evlendi. Maltas daha sonra eşine bir kuaför salonu açtı. İddiaya göre, David Maltas işi gereği yurt dışına çıktığı sırada eşi, kocasına ait 1 milyon lira değerinde altın, döviz ve eşyalarını alarak ilçeden ayrıldı. Davit Maltas, Hatay’a döndüğünde vaziyeti öğrenince polise başvurdu. Hakkında yakalama kararı çıkartılan A. Maltas’ın alışveriş yaptığı anlar ise güvenlik kameralarınca görüntülendi.

Olayla alakalı konuşan David Maltas, “Benden çaldıklarını istemiyorum. Teslim olsun ve esnaftan aldıklarını iade etsin. Başka bir şey istemiyorum ve bir an önce boşanmak istiyorum. Yaklaşık zararım 1 milyon TL. Bunların bir kısmı döviz, bir kısmı altın, bazı esnaftan da benim adımı kullanarak telefon almış. Bunların tamamının iadesini istiyorum” şeklinde konuştu.

“Müvekkilim ciddi bir miktarda para ve ciddi bir manevi bir zarara sokulmuştur”

Avukat Erol Mert Mursaloğlu ise, A. Maltas hakkında Kırıkhan Cumhuriyet Başsavcılığına başvurduklarını söyleyerek, hakkında dolandırıcılık, ev ve iş yerinden hırsızlık suçlarından dosyalar açıldığını belirtti. Avukat Mursaloğlu, müvekkilinin maddi kaybın dışında ciddi bir itibar kaybı da yaşadığını söyleyerek, “Kendisi yapmış olduğu uluslararası işler sonucunda Kıbrıs’a gitmiştir. Kıbrıs’ta bulunduğu sürede eşiyle herhangi bir problem olmamasına karşın burada bir dolandırıcılıktan dolayı işlem görmüştür. Vaziyet şu şekilde ki, müvekkilim ciddi bir miktarda para ve ciddi bir manevi bir zarara sokulmuştur. Evinde bulunduğu bir dönemde ortalama 30-40 bin dolara yakın bir paramız alınmıştır. Bu noktada müvekkilim suç duyurusunda bulunmuştur. Çünkü kişinin çocukları ve belli miktarda evde bulunan eşyaları alıp kaçması bölgede büyük bir ses getirmiştir. Bu noktada işlemler başlatılmış ve devam etmektedir. Şu an kendisi firari vaziyettedir. Savcılıktan aldığımız karar sonucunda tutuklama biçiminde yakalanmasını da talep ettik. Bu nokta da karar aşamasında. Adli süreç olduğu için fazla detay veremesem de yakın dönemde inşallah yakalanıp lüzumlu mercilere teslim olması konusunda talep ediyoruz. Burası küçük bir ilçe ve dedikodunun yoğun olduğu bir yer. Müvekkilim büyük bir itibar kaybı yaşıyor. Esnaftan alınanların tekrar geri iade edilmesini talep ediyoruz” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.