adplus-dvertising

Hatay’da yaşlı kadın akrabası tarafından 34 yerinden bıçaklandı

Hatay’da yaşlı bir kadın, gece evine gelen akrabası tarafından 34 yerinden bıçakladı.
Takip et
Hatay’da yaşlı kadın akrabası tarafından 34 yerinden bıçaklandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Edinilen bilgiye göre, olay, 2 Ağustos’ta 23.00 sularında Kumlu ilçesi Fevzi Çakmak Mahallesi’nde yaşandı. İddiaya göre, M.Ç., akrabası Gülizar Düzce’nin (74) evine gitti. Yaşlı kadın, kapıyı çalan M.Ç.’yi içeri aldı. Kanepede oturduğu sırada Düzce’nin kolundaki bileziğini ve para isteyen M.Ç., yaşlı kadın para ve altını vermeyince Düzce’ye şiddet uygulamaya başladı. Beraberinde getirdiği iple Düzce’yi boğmaya kalkışan M.Ç. daha sonra akrabası Düzce’yi 34 yerinden bıçakladı. Düzce yerde kanlar içinde kalırken, M.Ç olay yerinden Düzce’ye ait para ve altınını alarak kaçtı.

Aynı sokakta oturan akrabaları ve komşuları gelen sesler üstüne Düzce’nin evine giderek olayı polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Yaralanan Düzce, evinde ilk müdahalenin sonrasında Kumlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ağır yaralanan Düzce buradan Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırama Hastanesi’ne sevk edildi. Tedavisinin sonrasında taburcu olan Düzce evine döndü. Yaralanan Düzce, “Akşam yatarken kapı çaldı. Kapıyı açtım akrabam M.Ç. içeri girdi. Benim yanıma oturdu. Benden para istedi. Yok deyince bana vurmaya başladı” şeklinde konuştu.

Akrabasından şiddet gören Düzce’nin oğlu ise olayı şu şekilde anlattı:

“Bir gece yarısı tanıdığı bir kişi geliyor kapıyı çalıyor, ‘hala’ diyerek sesleniyor. Bu saat gece 23.00 sularında gerçekleşiyor. ‘Hala kapıyı açar mısın’, diyor. Annem de ‘hayırdır oğlum’ diyor. Şahıs ‘ben çalışmaya gideceğim seni görmeye geldim’ diyor. Annem de kapıyı açıyor, şahıs annemin yanına oturuyor. Şahıs anneme ‘bileziğini bana verir misin’ diyor. Annem de ‘yok veremem’ diyor. Annem arkasını döndüğünde şahıs anneme bir anda vurmaya başlıyor. Şahıs beraberinde getirdiği ipi annemin boynuna geçiriyor. Şahıs annemi 34 bıçak darbesiyle yaralıyor. Annemi arkadan saçından tutarak betona vuruyor. Alnının ortası ezilmiş vaziyette. Annem bir cani tarafından öldüresiye dövülmüş. Bizim gördüğümüz cinayete tam teşebbüs ve bunun başka bir açıklaması yok. Doktorun dediği bıçağın küçük olması ve annemin kilolu olması dolayısıyla bıçak darbeleri iç organlarına zarar vermemiş.”

Şüphelinin emniyet kuvvetleri tarafından aynı gece operasyonla yakalandığını ve suçunu itiraf ettiğini söyleyen Düzce, “Şu an cezaevinde. Yan komşumuz olay sırasında gerçekleşen sesleri duyuyor. Kapıdan dışarı çıkarak ‘kim var orada’ diyor. O arada zanlı, ‘bir şey yok, sen işine bak’ diyor. Komşumuz yan tarafta oturan akrabalarımıza sesleniyor. ‘Buradan bir ses’ geliyor diyor. Şahıs gelenlerin sesini duymasıyla arka taraftan kaçıyor. Dayımın çocukları sesleri duyar işitmez eve gelerek annemi kanlar içerisinde yerde buluyor. Yerdeki halı tamamen kan olmuş durumda. Anlatılmayacak ve yaşanmayacak bir vaziyet yaşadık. Bu kişi tanıdık biri. Şahıs dayımın torununun kocası oluyor. Eroin ve kumarcı biriymiş” diyerek anlattı.

Öte yandan, kaçan şüpheli aynı gece ilçe merkezinde polis ekipleri tarafından saklandığı yerde yakalandı. Zanlı M.Ç. çıkarıldığı adliyede nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.