Hatay’da ineğin karnından 15 kilo halat ve çivi çıktı!

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde beslenme güçlüğü çektiği için ameliyat edilen ineğin karnından 15 kilogram ağırlığında halat ve çivi çıktı.
Takip et
Hatay’da ineğin karnından 15 kilo halat ve çivi çıktı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kuşaklı Mahallesi’nde yaşayan besici Bülent Cemiloğlu, 4 sene önce aldığı 8 yaşındaki ineğinin beslenmesinde sıkıntı yaşadığını görünce veterinerden yardım istedi.

Veteriner hekim Ahmet Tutar, tarafından metal dedektörü ile yapılan muayenede ineğin karnında metal olduğu belirlendi.

Başarılı bir operasyonla ineği sağlığına kavuşran veteriner hekim Ahmet Tutar, muhabirine yaptığı açıklamada, hayvanın gebeliğinde karnının normalden daha çok şiştiğini belirlediklerini anlattı. Tutar, ineğin doğumdan 20 gün sonra şişliğin inmemesi üstüne yaptıkları araştırmalarda karnında metaller anlaşılması üstüne ameliyata karar verdiklerini söyledi.

3 kişilik ekiple titiz bir ameliyat yaptıklarını ifade eden Tutar, şu şekilde konuştu:

“Ortalama 2 saat süren operasyonun sonunda ineğin karnından 15 kilogram ağırlığında halat ipleri ve büyük bir çivi ile plastik atık çıkarıldı. Metal atıkların 4 senedir ineğin karnında olduğu anlaşıldı. İneğin şuan bakımlarına devam ediyoruz, biraz daha gecikilseydi ölümcül olabilirdi.”

Besici Bülent Cemiloğlu da, ineğinin doğum sonrası karnının inmemesi üstüne veterinere danıştığını ettiğini anlattı.

Ameliyatta çıkanlara inanamadıklarını aktaran Cemiloğlu, “İp, çivi ve birçok katı plastik atık hayvanımızın karnından çıktı ve kesilmekten kurtulmuş oldu. Bu zamana kadar yaşamasına çok şaşırdık ve çok şükür sağlığına kavuştu.” şeklinde konuştu

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.