Hastaneye kaldırılan Kadir İnanır’ın doktorundan son dakika açıklaması

Muğla’da rahatsızlanan 72 yaşındaki meşhur sanatçı Kadir İnanır, Denizli’de tedavi altına alındı. İnanır’ın sağlık vaziyetiyle alakalı Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ve Prof. Dr. Çağdaş Erdoğan açıklama yaptı. Meşhur sanatçının felç vaziyetinin olmadığını söylenirken sağlık vaziyetinin takip edildiği söylendi.
Takip et
Hastaneye kaldırılan Kadir İnanır’ın doktorundan son dakika açıklaması
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 1

Muğla’nın Ortaca ilçesinde aniden rahatsızlanan Kadir İnanır, dün ambulansla Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine getirildi.

KADİR İNANIR’IN SAĞLIĞIYLA İLGİLİ SON VAZIYET

Meşhur oyuncunun sağlık vaziyetiyle alakalı Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ve Prof. Dr. Çağdaş Erdoğan kameralar karşısına geçerek açıklama yaptı.

Prof. Dr. Kutluhan, İnanır’ın felç vaziyetinin olmadığını söyleyerek şunları belirtti:

“Bu Şekilde vaziyetlerde hastanın seyahat etmesi, uçakla da olsa sıkıntılı olabileceğinden bu riske girmemek lazım. Tıbben sevki birkaç gün sonra olabilir. Şu anda felçten söz edemeyiz fakat gelişebileceği endişesiyle yakın takip ve tedavi ediyoruz.”

Prof. Dr. Çağdaş Erdoğan ise Kadir İnanır’ın beyin damar tıkanıklığı sebebiyle takip edildiğini, birkaç gün geçmeden bir şey söylemenin mümkün olmadığını söyledi.

YEĞENİNDEN AÇIKLAMA

Öte yandan, Kadir İnanır’ın yeğeni Levent İnanır’dan dayısının sağlık vaziyetine ilişkin açıklama geldi. Levent İnanır, felç riski ve yoğun bakım iddialarının gerçek olmadığını söyleyerek sözlerine şunları ekledi:

“Dayı, sarı nokta sebebiyle yeni bir operasyon yaptırmıştı. Oradan bir pıhtı atması oldu, ama kan sulandırıcıyla problem halloldu.”

Meşhur oyuncu Meltem Cumbul da sosyal medya hesabından Kadir İnanır’ın vaziyeti hakkında şu paylaşımda bulundu:

“Kadir İnanır’ın herhangi bir hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Vaziyeti stabil olmakla beraber sadece önlem maksatlı olarak doktorlar tarafından müşahade altında tutulmaktadır. Yanıltıcı bilgilendirmelere itibar edilmemesi kendisi ve ailesinin ricasıdır.”

“VAZIYETI İYİ, TETKİKLERİ DEVAM EDİYOR”

Denizli’de Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde tedaviye alınan İnanır’ın vaziyeti ile alakalı yazılı açıklama yapıldı. Hastanenin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Çok kıymetli sanatçımız Kadir İnanır’ı Üniversitemiz Hastanesinde konuk ediyoruz. Kendisinin vaziyeti iyi olup, tetkikleri devam etmektedir. Türk sinemasının kıymetli adını hekimlerimizin gözetimi altında bir süre daha konuk edeceğiz.”

Meşhur aktör Kadir İnanır pıhtı atması sebebiyle 2018 senesinde yoğun bakıma alınmıştı. Pıhtının beyin damarı tıkanıklığına sebep olduğunun anlaşılmasının sonrasında ameliyata alınan Kadir İnanır tedavisinin sonrasında hayati tehlikeyi atlattı.

Şubat 2012’de bel fıtığı ameliyatı olan İnanır, sonrasında akciğerlerinde görülen bir tümör sebebiyle bir operasyon daha geçirmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (1)
SUAT YÜKSEL
22 Kasım 2021, 12:51 tarihinde yazildi

ALLAH ACİL ŞİFALAR VERSİN KADİR DAYIYA.BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN..

  • Cevapla
  • 0