adplus-dvertising

Hastanelerde yoğun bakım doluluk oranı artıyor!

Vaka sayısının 40 bin seviyesine dayandığı Türkiye'de hastane doluluk oranları da artmaya başladı. Yoğun bakım kapasitesinin yüzde 63.2 seviyesine kadar dolması endişe yarattı. Uzmanlar hızla yükselen verilerin sonucunda tam kapanma olabileceğine dikkat çekiyor.
Takip et
Hastanelerde yoğun bakım doluluk oranı artıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sağlık Bakanlığınca açıklanan verilere göre son 24 saatte 243 bin 738 koronavirüs testi yapılırken 40 bin 806 kişinin testi pozitif çıktı, 176 kişi yaşamını yitirdi, hasta sayısı ise 1424 oldu.

YOĞUN BAKIMLAR DOLUYOR

Öbür bir mühim veriye göre ise hastanelerde yatak doluluk oranı yüzde 54,2, erişkin yoğun bakım doluluk oranı yüzde 63,2, ventilatör doluluk oranı yüzde 27,1 olarak aktarıldı.

‘TAM KAPANMAYA GİDİLİR’

Yoğun bakım doluluk oranının yüzde 63’ü geçmesini ‘problem başladı’ olarak değerlendiren uzmanlar, bugünkü vakaların, nisan ayının 2’inci haftası gibi hastanelere yansıyacağını söyledi. Hürriyet gazetesindeki Meltem Özgenç imzalı habere göre konuyla alakalı değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Levent Akın, yoğun bakımların hastalara yanıt veremez hale gelmesi vaziyetinde tam kapanmaya gidilebileceğini belirtti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.