Hastanede kavga! Bu defa darp şikayeti yapan hasta yakınları

Diyarbakır’da, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hasta ziyaretine gelen hasta yakınları güvenlik güçleri tarafından darp edildikleri ileri sürdü.

Olay, iddiaya göre, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Pazartesi günü yaşandı. Kalp ameliyatının sonrasında yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınan Ahmet Oğuz’un refakatçilerinden bir kadın, fenalaşınca oğlu Yusuf Oğuz tarafından doktora muayene ettirildi.

DHA’nın haberine göre kadın, muayene neticesinde doktorun talebi üstüne MR çektirmek için 2’nci kata götürüldü. İddiaya göre, gürültüden rahatsız olan güvenlik görevlileri, hasta ile hasta yakınlarına önce sözlü sonrasında fiziki şiddette bulundu.

Yaklaşık 20 güvenlik görevlisinin kendilerine saldırdığını iddia eden Yusuf Oğuz, babası Tahsin Oğuz ve kuzeni Semih Oğuz, hastane yönetimi ile özel güvenlik görevlileri ile ilgili şikayetçi oldu.

Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Erkan Baysal ise, hasta yakınlarının randevu sisteminin dışına çıkmak istemesi ve görevli personele hakaret etmesi sebebiyle arbedenin meydana geldiğini belirtti. ‘Beyaz kod’ tehdidi üstüne güvenlik görevlilerinin olaya müdahil olduğunu söyleyen Başhekim Baysal, şiddet iddialarını kabul etmedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı