adplus-dvertising

Hastanede dehşete düşüren anlar kamerada

Gaziantep’te özel bir hastanenin acil servisinde önce kendisiyle gelmek istemeyen kızına, sonrasında sağlıkçılara saldıran şahıs bıçakla dehşet saçtı. Hastanede meydana gelen korku dolu anlar güvenlik kamerasına yansırken, öfkeli baba ambulans sürücüsünü iki kolundan bıçakla yaraladı.
Takip et
Hastanede dehşete düşüren anlar kamerada
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, merkez Şahinbey ilçesindeki özel bir hastanenin Acil Servis Polikliniği’nde 2 gün önce öğlen saatlerinde meydana geldi. İddiaya göre rahatsızlanan çocuğunu hastaneye getiren kızını götürmek için Acil Servis’e gelen Orhan D. (50) hastanede dehşet saçtı. Onunla beraber gitmek istemeyen kızını zorla götürmeye çalışan Orhan D., ilk önce kızına, sonrasında sağlık çalışanlarına saldırdı. Acil Servis önünde kızını kovalayan Orhan D.’ye sağlık çalışanları engel olmak istedi. Sağlık çalışanlarının önlemesi üstüne bıçak çeken saldırgan baba, hastanede korku dolu anlar yaşattı.

Hastanede dehşete düşüren anlar kamerada

Hastanede dehşet saçtı, sağlıkçıyı yaraladı

Hastanenin içerisine koşan kızının peşinden giden Orhan D., hastane koridorlarında elinde bıçakla dolaşarak kızını aradı. Saldırganın öfkesinin bir türlü dinmemesi üstüne “beyaz kod” veren sağlıkçılar, vaziyeti 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. Saldırgan baba kendisini sakinleştirmeye çalışan ambulans sürücüsü Bülent Arık’ı (45) iki kolundan bıçakla yaraladı. Yaralı sağlıkçı hastanede tedavi altına alınırken, Orhan D. olay yerine gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Dehşete düşüren anlar ise hastanenin güvenlik kameralarına anbean yansıdı. Öfkeli babanın kendisiyle gelmek istemeyen kızını Acil Servis önünde kovaladığı anları güvenlik kamerası an be an kaydetti. Görüntülerde babanın sağlıkçılara bıçak çektiği anlar da yer alırken, saldırganın elinde bıçakla dolaşması ve bir odaya tekme atarak girmesi kameraya yansıdı. Hastane çalışanının 112’yi aradığını gören babanın telefon kablosunu kesmesi ve çalışanın korkudan masanın altına saklanması da görüntülere anbean yansıdı.

Hastanede dehşete düşüren anlar kamerada

“Allah göstermesin arkadaşımız ölebilirdi de”

Hastanede meydana gelen olayın esasında aile içi şiddetle alakalı olduğunu belirten Hastane Genel Müdürü ve Hekimlerle Hukuksal Dayanışma Derneği Başkanı Dr. Cengiz Bayram, olayın hastanede yaşanmasından dolayı sağlıkçıların hanımefendiyi korumak için mücadele ettiklerini söyledi. Babanın sağlıkçılara bıçak çekerek saldırmaya çalıştığını kaydeden Dr. Bayram, “Bir sağlıkçı arkadaşımızı iki kolundan bıçakla yaralamış. Allah göstermesin arkadaşımız ölebilirdi de. Toplum olarak kaybedecek bir şeyi olmayan insanlar oluşturduğumuz sürece şiddetin sonu gelmeyecek. Bu gibi olayları görmeye devam edeceğiz. Tabii ki bu olayın bir affı ve özrü olamaz. İnsanlar gerçekten gün geçtikçe daha sinirli ve saldırgan oluyor. Allah’a çok şükür ki bir hayati tehlike olmadı. Zaten hemen arkadaşımızın tedavisi yapıldı. İnşallah kısa sürede iyileşecek. Fakat sağlıkta şiddeti bizi yönetenlerin kökten çözmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.