Hastane Yemeğinden Kertenkele Çıktığı İddia Edildi

Kırıkkale'nin Karakeçili ilçesi Devlet Hastanesi'nde çalışanlara verilen yemekten kertenkele çıktığı iddia edildi.

Kırıkkale’nin Karakeçili ilçesi Devlet Hastanesi’nde çalışanlara verilen yemekten kertenkele çıktığı iddia edildi. İl Sağlık Müdürlüğü, olayla ilgili işlem başlatıldığını, ilgililer hakkında ise gerekli cezanın verileceğini açıkladı.


Karakeçili Devlet Hastanesi yemekhanesinde dün öğlen çalışanlar, içinde şehriye pilavı da bulunan menüden yemek yedi. Çalışanların birisinin şehriye pilavı tabağından kertenkele çıktığı iddia edildi. Sağlık çalışanları, durumu hastane yönetimine ve bağlı bulundukları sendikaya aktardı. Yaşananlarla ilgili tutanak tutuldu.

Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Murat Buluç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Biz Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi ve Tıp Fakültesi Hastanesi’ndeki yemekhane hijyeni, yemek listesi ve yemekhanedeki ayrımcılık ile uğraşırken, son noktayı Karakeçili Devlet Hastanesi’nde yemeğin içinden çıkan yarı pişmiş kertenkele koydu. Sağlık çalışanları ve hastalarımız, insani koşullarda yemek yemeyi hak ediyor” diye konuştu.

CEZAİ İŞLEM UYGULANACAK

İl Sağlık Müdürlüğü de olay hakkında açıklama yayınladı. Açıklamada, “9 Ekim 2019 tarihinden itibaren bazı sosyal medya hesapları ve basın yayın organlarında çıkan Karakeçili ilçe hastanemizde yemek servisi sırasında tespit edilen uygunsuz yemek konusu ile ilgili çıkan haberlere istinaden, İl Sağlık Müdürlüğümüzce konu hakkında işlemler başlatılmış olup, ilgililer hakkında gerekli cezai işlemler uygulanacaktır” ifadelerine yer verildi. Yürütülen soruşturma sonucunda ilgili yemek firmasına para cezası uygulanacağı bildirildi.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı