Hastane bahçesinde aşı yaptırdığı koluna sülük yapıştırıp aşıdan kurtulmak istedi!

PCR testi yaptırmamak için aşı olan bir vatandaşın hastanenin bahçesinde, getirdiği sülüğü aşı yaptırdığı koluna yapıştırması pes dedirtti. Uzmanlar, bu uygulamaların tehlikesine dikkat çekiyor.
Takip et
Hastane bahçesinde aşı yaptırdığı koluna sülük yapıştırıp aşıdan kurtulmak istedi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye’de koronavirüse karşı aşılanma kampanyaları devam ederken, milyonlarca kişi de sırası gelmesine karşın aşı yaptırmıyor. Bunun üstüne geçen hafta Sağlık Bakanlığı; tiyatro, sinema, konser gibi toplu etkinlik alanları ve uçak ile şehirlerarası otobüs yolculuklarında “negatif PCR testi” koşulu getirdi.

Aşılarını yaptırmayan vatandaşlar, etkinliklere ve seyahatlere katılmak için PCR testi yaptırmak zorundalar. Fakat bütün bunlara karşın aşı ve PCR karşıtlarının yaptıkları bazı uygulamalara akıl sır ermiyor.

PCR testi yaptırmamak için aşı olan bir vatandaşın hastanenin bahçesinde, getirdiği sülüğü aşı yaptırdığı koluna yapıştırması “Pes” dedirtti. Haberglobal’e konuşan uzmanlar, bu tarz uygulamaların tehlikesine dikkat çekiyor.

Twitter’da hemşire olduğu bilinen bir vatandaş, PCR testi mecburiyetinden kurtulmak için aşı olmaya gelen bir vatandaşın, hastaneden çıkar çıkmaz aşı bölgesine sülük yapıştırdığını “Şu an yaşamımın şokunu yaşıyorum” sözleriyle paylaştı.

“İmkanı yok”

Aşı yı vücuttan çıkarmak için, sülük, hacamat ve çeşitli karışımlar kullananların olduğunu belirten Prof. Dr. Güner Sönmez, “Aşıyı böyle vücuttan çıkarmanın olanağı yok. Zorunluluktan aşı olan insanların bir kısmının aşı olduktan sonra aşıyı çıkarmak için bazı gayretler içine girdiğini duyuyoruz” diyerek konuştu.

Aşı olduktan sonra hemen sülükçüye gidip kollarına sülük yapıştıranların olduğunu söyleyen Profesör Sönmez, bir takipçisinin kendisini aradığını ve Balıkesir’de bir kişinin bunu sektör haline getirdiğini söylediğini aktardı.

Profesör Sönmez, takipçisinin “Bu kişi yüksek bir meblağ karşılığında aşı olanlara evinde bir karışım hazırlayıp veriyor” dediğini belirterek, “Bunlar tamamen para tuzağı” ifadelerini kullandı.

Aşının etkisinin azaltılamayacağını yahut aşıyla verilen maddelerin inaktive edilemeyeceğine de dikkat çeken Prof. Sönmez şunları belirtti: “Yalnızca kendinizi kandırmış olursunuz. İnsanlar bu şekilde taktiklere başvurmasınlar.”

“Tamamen saçmalık”

Bu tür uygulamaların tamamen saçmalık olduğunu söyleyen Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Zencir de aşının vücuttan çıkarılmasının mümkün olmayacağını belirtti.

“Bütün kanı da boşaltsanız, bütün kemik iliğini de boşaltsanız o tanıma işi devam eder” diyen Prof. Zencir son olarak şunları belirtti: “Yaklaşık bir tıp eğitimi almış herhangi bir kişi, bunun mümkün olmadığını bilir. Buna inanmak bile çok sıkıntılı bir şey.”

Profesör Zencir, “Bir biçimde bellek hücrelerini aktive etmeye çalışıyorsunuz yani vücuda mikrobu tanıtmış oluyorsunuz. Aşıdan bağımsız vücuda bir mikrop girdiğinde vücut onu tanır. Ne yaparsanız yapın siz bu tanımayı gerçekleştirmiş virüse ‘Artık tanıma ‘ diyemezsiniz” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.