Hastalıktan Kurtulmak İçin Başladığı Spor Hayatını Değiştirdi!

Mevsimlik işçi olarak çalışırken astım hastalığına yakalanan genç, tavsiye üzerine başladığı kick boksta dünya üçüncüsü oldu.

Şanlıurfa’da filmlere konu olacak bir başarı hikayesi yazıldı. 10 kardeşi olan Faysal Sılıv, ailesi ile birlikte mevsimlik tarım işçisi olarak çalışıyordu. Yakalandığı astım hastalığı nefes almasını güçleştirince doktora gitti. Ancak hastalığı bir türlü geçmeyince bir doktor ona spor yapmasını tavsiye etti. Memleketindeki bir spor salonuna yazılarak kick boks yapmaya başlayan Faysal kıra sürede kendini geliştirdi.


Başladığı spor ile bir türlü geçmeyen astım hastalığını yenen genç, ulusal yarışmalara girmeye başladı. İlk olarak bölgesel turnuvalara katılan Faysal gün geçtikçe başarı merdivenlerini tırmandı ve sonunda 50 kiloda Türkiye birincisi olarak altın madalyayı boynuna takmayı başardı.

“AİLEM HEP YANIMDA OLDU”

Katıldığı Avrupa turnuvasında ikinci olmayı başaran Faysal gün geçtikçe çıtayı yükseltti ve son olarak katıldığı dünya şampiyonasında üçüncülüğü elde ederek göğsümüzü kabarttı. 13 kişilik bir ailede yaşamanın zor yanları olduğu kadar iyi yanları da olduğunu vurgulayan Faysal, bu süreçte en büyük desteği ailesinden gördüğünü söyledi. Başarılarına rağmen halen daha ekipman ve tesis sıkıntısı çektiğini belirten genç şampiyon, yetkililerden yardım istedi. Sporun bölge gençleri için çok önemli olduğunu söyleyen Faysal, sporun kötü alışkanlıkların önünde set gibi durduğunu dile getirdi.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı