adplus-dvertising

Hasta Karyolası Nedir?

15 Aralık 2022, 18:18 tarihinde eklendi
Hasta karyolaları, özellikle yatarak tedavi gören hastalar için oldukça önemli araçlardan biri.
Takip et
Hasta Karyolası Nedir?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Hastanelerde pek çok hasta ameliyat sonrası dinlenmek ve gerekli bakımı alabilmek için hasta karyolasına ihtiyaç duyar. Kaliteli ve ergonomik olan bir yatak hem hastane çalışanlarına hem de hastalara pek çok yarar sağlar.

Hasta Karyolası Özellikler Nelerdir?

Hastanelerin sahip olabileceği pek çok hasta karyolası mevcut. Genel olarak hastaneler içerisinde kullanım kolaylığı açısından tekerlekli hasta yatakları tercihleri ediliyor. Bunun yanı sıra günümüzdeki gelişmiş yatak modelleri, motorlu ya da otomatik yataklar bulunuyor ve bunlar sayesinde hastanın baş ve ayak ucu birbirinden ayrı olarak hareket ettirilebiliyor.  Böylece, hasta hem en iyi pozisyonda dinlenebilir hem de rahat şekilde serum ya da ağrı kesicilerini alabilir. Ayrıca karyola kenarlarında bulunan hareketli korkuluklarda oldukça kullanışlı. Hastalar rahat bir şekilde, kendileri de bu kenar korkulukları hareket ettirip yataktan inebilmeleri mümkün.

Özellikle sırt ve bacak kısmı hareket ettirilebilir olan bu yataklar el ile ya da uzaktan kumanda ile de istenilen hale kolaylıkla getirilebilir.

·         2 Motorlu Hasta Karyolası

Genel olarak ev tipi olarak da adlandırılan bu hasta yatakları, 2 motorludur. Bu karyolaların üst kısmında terlemeyi önleyici hava delikleri yer alır. Ayrıca karyola etrafından genellikle dört tane serum takma askısı da bulunur. 150 kg kadar ağırlığı taşıyabilen bu karyolalar elektrik olmadığı durumlarda ise gerekli güce sahip olan piller ile de çalışabilir. Özellikle tekerleklerinde çapraz bağ sistemi bulunur ve bu sayede evde rahatlıkla bu yataklar sabit hale de getirilir.

·         3 Motorlu Hasta Karyolası

Yaklaşık 200 kg kadar ağırlığı taşıyabilen bu karyolalar, yukarı ve aşağı da hareket edilen asansör sistemi ile hasta bakıcılara, bakım ve pansuman gibi tıbbi anlarda kolaylık ve hastaya da daha fazla rahatlık sağlıyor. Ayrıca 2 motorlu olan karyolalarda olduğu gibi tekerlek kısımları da kolaylıkla istenildiği zaman sabitlenebilir.

En Keliteli Hasta Karyolası Nerede Satılır?

Meissa web sitemizden ise hastane kullanımına uygun kaliteli ve kullanışlı karyolalara sahip olabilirsiniz. Bunun için internet sayfamızda yer alan iletişim bilgilerinden bize ulaşıp gerekli bilgiyi de önceden alabilirsiniz.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.