adplus-dvertising

Haşim Kılıç’ın adaylığıyla ilgili iddialara İyi Parti’den cevap!

Millet İttifakı’nın 2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olarak Eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ı düşündüğü iddiası, gündeme bomba gibi düşmüştü. Millet İttifakı cephesinden konuya ilişkin ilk cevap geldi. İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, “Sayın Genel Başkanımız aday kriterlerini sıraladı. Elde bilgi olmadan bu şekilde şeyler paylaşılmamalı” şeklinde konuştu.
Takip et
Haşim Kılıç’ın adaylığıyla ilgili iddialara İyi Parti’den cevap!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhur İttifakı partileri AK Parti ve MHP’nin 2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aday olacağını sık sık yinelemesine karşın, Millet İttifakı‘nın bu konudaki sessizliği, merakları artırıyor. İttifakın adayının kim olacağıyla alakalı münakaşalar devam ederken, Mansur Yavaş tartışmalarından sonra bu defa de Eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’la alakalı bomba bir iddia gündeme düştü. Millet İttifakı‘nın Kılıç’ı Cumhurbaşkanı adayı olarak düşündüğü iddia edildi.

Haşim Kılıç’ın adaylığıyla ilgili iddialara İyi Parti’den cevap!

MİLLET İTTİFAKI CEPHESİNDEN İLK CEVAP

Haşim Kılıç’la alakalı iddialara Millet İttifakı cephesinden ilk defa cevap geldi. tv100’de yayınlanan Pazar Siyaseti’nin konuğu olan İYİ Parti Genel Sekreteri Hukukçu Uğur Poyraz, konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Haşim Kılıç’ın adaylığıyla ilgili iddialara İyi Parti’den cevap!

“GENEL BAŞKANIMIZ ADAY KRİTERLERİNİ BELİRLEDİ”

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’in “Millet İttifakı’nın adayı” tanımına vurgu yapan Poyraz, “Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener, katıldığı toplantı ve tüm açık alanlarda bu sürece ilişkin adayın temel kriterlerini belirledi. Yani biz ‘İkinci bir Erdoğan vakası istemiyoruz’ şeklinde konuştu. Bu Sayın Genel Başkanımızın cümlesi. ’13. Cumhurbaşkanı Millet İttifakının adayı olacak’ şeklinde konuştu.Son dönemlerde şu şekilde bir şey yapılmaya başlandı. İsimlerdeki popülerlik merkeze alınarak siyaset dizayn edilmeye başlandı. Bununla alakalı elinizde bir veri olmadan bir kulis üstünden, kendi popülerliğinizi artırmak için bu tür yorumlar yapmamalı, açıklama yapılmamalı” şeklinde konuştu.

Haşim Kılıç’ın adaylığıyla ilgili iddialara İyi Parti’den cevap!

“TÜRKİYE’Yİ BAŞBAKAN VE KABİNESİ YÖNETECEK”

Poyraz, İYİ Parti’nin içinden bir cumhurbaşkanı adayı adının ortaya atılmamasının kendilerini rahatsız etmediğini söyleyerek, “Biz Türkiye’nin parlamenter sisteme geçileceğini bu sistem ile Türkiye’yi başbakan ve kabinesinin yöneteceğini biliyoruz. Tüm mücadelemizi bunu üstüne kuruyoruz. Biz Türkiye’yi yönetmeye talibiz” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.