adplus-dvertising

Harkov’da 9 katlı binanın çatısındaki bomba vinçle çıkarıldı

Ukrayna’nın Harkov bölgesinde Mart ayında 9 katlı bir binaya atılan ve infilak etmeyen Rus yapımı bomba, ekiplerin titiz çalışmasıyla vinç kullanılarak sıkıştığı yerden çıkarıldı.
Takip et
Harkov’da 9 katlı binanın çatısındaki bomba vinçle çıkarıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları devam ederken, Ukrayna ordusunun kontrol altına aldığı bölgelerde patlamamış yüzlerce mühimmat bulunuyor. Harkov bölgesine bağlı Pivnichna Saltivka’da bomba imha ekipleri ve Acil Vaziyetler Servisine bağlı bir ekip, 9 katlı bir binaya Mart ayında atılan, fakat infilak etmeyen Rus yapımı FAB-500 tipi bombayı bulunduğu yerden çıkarabilmek için titiz bir çalışma başlattı.

Harkov’da 9 katlı binanın çatısındaki bomba vinçle çıkarıldı

Mart ayında bölgedeki hava saldırılarının kesintisiz devam etmesiyle bulunduğu yerden alınamayan bomba, 3 ay sonra özel kurtarma aracı, forklift, vinç ve ortalama 10 bomba imha uzmanı ile kurtarma görevlilerinin katıldığı operasyonla çatıdan çıkarıldı.

Bombanın isabet ettiği yerde infilak etmesi vaziyetinde binayı yerle bir edebilecek kuvvette olduğu söylendi. FAB-500, öncelikle Rus Hava Kuvvetleri, eski Sovyet ülkeleri ve ihraç edilen öbür ülkeler tarafından kullanılırken, yüksek patlayıcı bir savaş başlığına sahip olduğu biliniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.