Harika Çocuk Greta Thunberg, ABD’yi Salladı

İklim değişikliğiyle alakalı her cuma, okul çıkışında yaptığı eylemlerle dünya kamuoyunda dikkat çeken Greta Thunberg, ABD'de büyük ilgi gördü.

Dünya çapında, ilkim değişikliğiyle ilgili yaptığı eylemleriyle tanınan 16 yaşındaki İsveçli aktivist Greta Thunberg, Birleşmiş Milletler İklim Zirvesi’ne katılmak için ABD’ye gitti. Büyük bir ilgiyle karşılanan ve hayranları tarafından fotoğraf çekilmek için yoğun ilgi gösterilen genç aktivist, küçük bir çocuğun kollarını açarak kendisine kalkan olmasıyla yine gündeme geldi. Hayranlarının da gülmesine sebep olan bu hareket karşısında küçük çocuğa sarılan Greta Thunberg, iklim zirvesine yoğun bir ilgi eşliğinde katıldı.


GRETA THUNBERG, SİYASİLERİ ELEŞTİRDİ

Birleşmiş Milletler İklim Zirvesi’ne katılmak için ABD’de bulunan Greta Thunberg,  Birleşmiş Milletler toplantısında konuştu. Kendisinin ilham kaynağı olduğunu ama siyasilerin hiçbir ilhamdan ilham almadığını ve iklim değişikliği konusunda hiçbir adım atmadıklarını ifade eden Thunberg, “Övgüleriniz size kalsın, ne kadar esin verici olduğumuzu söylemek için bizi çağırmayın, yeterince çaba göstermiyorsunuz” dedi.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı