Harika Çocuk Birleşmiş Milletler Önünde Eylem Yaptı

İklim değişikliği ile ilgili bir çok eylemin altına imza atan 16 yaşındaki dünyaca ünlü aktivist Greta Thunberg, her cuma gerçekleştirdiği ”Özgür gelecek için Cuma…” eylemini Birleşmiş Milletler toplantısının yapıldığı bina önünde gerçekleştirdi.

Dünya kamuoyunun yakından tanıdığı 16 yaşındaki aktivist Greta Thunberg, her cuma gerçekleştirdiği ”Firdays for future” eylemlerine bir yenisini daha ekledi. Birleşmiş Milletler toplantısının yapılacağı bina önünde büyük bir kalabalığın içinde eylemini gerçekleştşiren Thunberg’in Birleşmiş Milletler toplantısına da katılacağı öğrenildi.

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNİN ÖNÜNE GEÇMEK İSTİYOR

Greta Thunberg, dünya basınında harika çocuk olarak biliniyor. Yaşı itibariyle eylemleri olağan dışı bir etki yaratan Thunberg, Avrupa ve ABD’de birçok gencin iklim değişikliğine karşı eylemlerde bulunmasına da ön ayak oldu. Gençlerin ”Siz büyükelr büyük gibi davranmazsanız, biz davranırız” yazılı pankartları ile destek verdiği Thunberg’in, 23 Eylül günü ABD’nin New York şehrinde yapılacak Birleşmiş Milletler toplantısına katılacağı öğrenildi.

İsveçli aktivist bu eylemleri ile dünyaca tanınır hale gelerek küresel bir ses haline gelmiştir. Dünyanın birçok ülkesinde iklim değişikliği konusunda ortak bir bilinç oluşturan Thunberg, eylemlerine devam edeceğini açıklamıştır.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı