Hapsi İstenen Çağla Şıkel Hakkında Karar Çıktı

Hakkında “Vergi Usul Kanunu’na muhalefet” davası açılan ünlü model ve oyuncu Çağla Şıkel hakkında karar çıktı. Mahkeme Şıkel’i “Vergi Usul Kanunu’na muhalefet” suçundan beraat ettirdi.

İstanbul 25. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davaya Çağla Şıkel katılmazken, davada ünlü ismin avukatı Ahmet Bumin Doğrusöz hazır bulundu. Davada düşünceleri sorulan Şıkel’in avukatı Doğrusöz, iddianamenin kendi belgeleri ile doğru orantıda olduğunu ve müvekkili Çağla Şıkel’in suçsuz odluğunu söyleyerek, beraatini istedi.

Mahkeme, Şıkel’in cezalandırılması için yeterli, her türlü şüpheden uzak, net ve inandırıcı delil elde edilemediği ve atılı suçun kendisi tarafından işlendiğinin sabit olmadığını açıkladı. Bu kararla birlikte Çağla Şıkel, hakkında iddia edilen “Vergi Usul Kanunu’na muhalefet” suçundan beraat etmiş oldu.

3 YIL 9 AYDAN, 8 YIL 9 AYA KADAR HAPSİ İSTENİYORDU

Mahkemedeki Çağla Şıkel’in gerçek bir alışveriş üzerinden değil de hayali bir alışverişle naylon fatura yaratarak vergi indirimi kazandığı iddia edilmişti. Şıkel, bu suçlamadan beraat etmeseydi 3 yıl 9 aydan, 8 yıl 9 aya kadar varan hapis cezası alabilecekti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı