Hamsi tezgahlarda 25 liradan satılıyor!

Karadeniz Bölgesi illerinde istavrit, palamut ve mezgitin sonrasında hamsi de tezgahlarda yer aldı. Sinop’ta kilosu 25 TL’den satılan ‘Karadeniz’in incisi’ hamsi, hem balıkçıların hem de müşterilerin yüzünü güldürdü.
Takip et
Hamsi tezgahlarda 25 liradan satılıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Denizlerde 1 Eylül’de başlayan av sezonu devam ediyor. ‘Vira bismillah’ diyen balıkçılar, ağlarını denize bırakmayı sürdürüyor.

Geçen hafta etkili olan fırtına sebebiyle denize açılamayan balıkçıların yüzü, şiddetli rüzgarın etkisini yitirmesiyle tekrardan gülmeye başladı. Sinop açıklarında avlanan balıkçıların ağlarına, ‘Karadeniz’in incisi’ hamsi takıldı.

Sinop’ta kilosu 25 liradan satılan hamsi, hem balıkçıları hem de müşterileri memnun etti.

Hamsi tezgahlarda 25 liradan satılıyor!

Sinoplu balıkçı Hasan Yusufoğlu, “Geçen hafta hava koşulları kötü olduğu için tekneler denize açılamadı. O sebeple hamsiyi de avlayamadık çünkü hamsi şu an açıkta, ortalama 20 millerde avlanıyor.

Hamsi tezgahlarda 25 liradan satılıyor!

Son günlerde hava koşulları da düzeldi ve tekneler denize açıklamaya başladı. Bu sebeple hamsi de yavaş yavaş geliyor. Denize açılan kimi balıkçı 300 kasa kimi 500 kasa kimi de 1000 kasa hamsi tuttu.

Tutulan hamsiler, Karadeniz hamsisi yani iri, içinde ince hamsi yok. Karadeniz’in bazı bölgelerinde Giresun taraflarında ince hamsi var ama Sinop ve İnebolu açıklarında tutulan hamsiler daha iri, şu an hamsinin kilosunu 25 liradan satıyoruz” şeklinde konuştu.

Balık almaya gelen Cahit Arslan da “Balıklar çok güzel. 1 hafta önce havalar bozuktu, balıkçılar denize açılamadı ama şuanda tezgahta hamsi de var ve çok güzel.

Hamsilerin tamamı de iri, bu yıl hamsi bol olacak” diyerek konuştu.

İbrahim Arslan ise “Balığın vaziyeti biraz daha havaya bağlı. Zamanında çok hunharca avladık. Ben İstanbul’da yaşıyorum, orada balık bulamıyoruz. Gene burada bulabiliyoruz. Şu an 2,5 kilo hamsi aldım” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.