Hamsi fiyatı 40 lira oldu kırmızı eti yakaladı!

Karadeniz açıklarında az miktarda avlanılan hamsinin kilogramı 40 liraya kadar çıkarken mezgit 20 lira, çipura 50 oldu. Kilogramı 40 liradan satılan balığı, insanlar özlem duyduğu için az da olsa rağbet görse de, 55-60 lira arasında satılan kemiksiz kırmızı etin fiyatına yaklaştı. Balıkçılar ucuz balıklara talep olduğunu söyleyerek, bundan dolayı fiyatların yükseldiğini açıkladı.
Takip et
Hamsi fiyatı 40 lira oldu kırmızı eti yakaladı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Denizlerde av yasağının sona ermesine 2 aydan az bir müddet kalırken, tezgahlarda ise en çok tercih edilen balıkların başında mezgit yer alıyor. Geçen haftalarda 35 liraya kadar yükselen mezgit, havaların ısınması ile beraber 20 liraya kadar geriledi. Balık fiyatlarında genel olarak görülen düşüş, hamsi balığında ise etkili olmadı.

MEZGİT 20, HAMSİ 40 LİRA!

Ordulu balıkçı Aziz Ceylan, tezgahlarda en çok ucuz balıkların talep gördüğünü ifade ederek, hamsiye özlem duyanların fiyatını göz önünde bulundurarak aldıklarını belirtti. Ceylan, “Havaların düzelmesi ile beraber tezgahlarda fiyatlar normale döndü. Şu anda mezgit balığı 20 lira fakat hamsi balığı aldı başını gitti, 40 liraya yükseldi. Vatandaş şuanda 40 liraya hamsi yerine öbür balıklardan yemeyi tercih ediyor.

Hamsi fiyatı 40 lira oldu kırmızı eti yakaladı!

Talep var ama en ucuz balıklara talep var. Vatandaşlarda pandemi döneminde alım kuvveti zayıf olduğu için uygun fiyatlı olanlara yöneliyor. Hamsiye fiyattan dolayı değil de özlemden dolayı talep az da olsa var. İnsanlar hamsiye kavuştu, bazısı de fiyatına bakmıyor” şeklinde konuştu.

Hamsi fiyatı 40 lira oldu kırmızı eti yakaladı!

Güncel balık fiyatları

Öte yandan tezgahlarda mezgit 20, istavrit 30, sarıkanat 60, barbun 35, sargan 40, kefal 25, somon 40, tirsi 25, levrek ve çipura 50 ve kalkan balığının kilosu da 150 liradan satılıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.