Hamit ve Reşat altın yeniden basılarak piyasaya sürülecek!

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Hamit ve Reşat altınlarının, taklit edilmesini önlemek ve piyasadaki bazı olumsuz vaziyetlerin önüne geçmek için tekrardan basılması yönünde çalışma başlattı. Yeni basılacak Hamit ve Reşat altınlarının piyasaya ne zaman sürüleceği ise bildirilmedi.
Takip et
Hamit ve Reşat altın yeniden basılarak piyasaya sürülecek!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul Kuyumcular Odası’ndan (İKO) yapılan açıklamaya göre, İKO Başkanı Mustafa Atayık’ın Hamit ve Reşat altınlarıyla alakalı piyasada meydana gelen olumsuzlukları ortadan kaldırmak maksadıyla Darphane üst yönetimiyle sürdürdüğü görüşmeler netice verdi.

Darphane, vatandaşın Reşat ve Hamit altınlarına olan ilgilerinden dolayı, söz konusu altınların tekrardan basılması yönünde çalışma başlattı.

“TAKLİTLERİ ENGELLEMEK İÇİN”

İKO Yönetimi, SMS yoluyla sektörü konuyla alakalı bilgilendirdi.

SMS notunda ise şu bilgilere yer verildi:

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü ile İKO Başkanı Mustafa Atayık tarafından yapılan görüşmeler sonucunda, Hamit ve Reşat altınlarının, piyasadaki olumsuz neticelerini engellemek ismine, taklit edilen ürünlerden ayırt edici niteliklere sahip olacak biçimde Darphane tarafından basılarak en kısa sürede piyasaya sürülmesine karar verilmiştir. Piyasaya sürüleceği tarih ise daha sonra tarafımızdan açıklanacaktır. Bilgilerinize önemle duyurulur.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.