Hamile kaldığı sevgilisi evli çıkınca ayrılmak istedi tek odalı evde 6 ay alıkonuldu

Evlilik hayali kurduğu sevgilisinin evli olduğunu öğrenen genç kadın, ayrılmak istediği adam tarafından 6 ay alıkonuldu. Aylar sonra sevgilisinin elinden kurtulan kadın polise gidince şüpheli hakkında 10 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

25 yaşındaki Deniz A. ile Erkut A. sevgiliydi. Çift, bir senesi aşkın süredir birliktelik yaşıyordu. Genç kadın evlenme hayali kurduğu adamın geçtiğimiz aylarda evli olduğunu öğrendi. Bu esnada hamile kalan genç kız, bebeği aldırmak istedi. Genç kız, girdiği psikolojik bunalım sonrasında Erkut’tan ayrılmak istediğindeyse şüpheli, İstanbul Fatih’te tek bir odalı ev tuttu.


“Kafana mı sıkayım yoksa bebeğe mi?”

Kaçırdığı sevgilisini 6 ay boyunca burada hapsetti. Genç kadın hamileliğinin son aylarına geldiğindeyse bir fırsatını bulup evden kaçtı. Annesinin yanına gitmek üzere kaçan kızı yakalayan Erkut A, “Ne dersem onu yapacaksın, kafana mı sıkayım yoksa bebeğe mi?” deyip üstüne silah doğrulttu. Silahı yere tutup bir el ateş ettiği esnada genç kadın olay yerinden kaçarak uzaklaştı.

“Evli olduğumu biliyordu” savunması

Polise sığınan genç kadının ihbarı üstüne olayla alakalı soruşturma açıldı. Yürütülen soruşturma kapsamında, 15 Mart günü Yalova ilinde yakalanan gencin 1 tane kuru sıkı tabanca ile bu tabancaya ait 1 tane şarjör ve 10 tane fişek ele geçirildi.

İfade veren genç 1,5 yıldır beraber olduklarını, sevgilisinin evli olduğunu bilmesine karşın beraberliği kabul ettiğini, kısa zaman sonra müştekinin hamile kaldığını, 2019 senesi Mart ayında maddi vaziyetinin kötü olması sebebiyle 4 ay kadar Fatih ilçesinde eski bir iş hanının odasında kaldıklarını, müştekiyi burada zorla tutmadığını, müştekinin kendi rızasıyla burada kaldığını ileri sürdü.

10 seneye kadar hapsi isteniyor

Genç kadının anlattıklarının, hakaret ve silahla tehdit iddialarının hayal ürünü olduğunu ileri süren genç adam, suçlamaları reddetti.

Savcılık, Erku A. ile ilgili, ‘Cebir Tehdit yahut Hile Kullanarak Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma’, ‘Silahla Tehdit’ ve ‘Hakaret’ suçlarından iddianame düzenledi. 10 seneye kadar hapsi istenen sevgili, Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.


Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı