Haluk Levent, yalan çıkan Ecem Güçlük’ün tecavüz haberi için özür diledi!

Twitter’dan “Ecem Güçlük” isimli bir hesaptan paylaşılan “tecavüze uğradım” mesajları, aşağı yukarı herkes tarafından çokça paylaşıldı. Bu mesajların yalan olduğu ortaya çıkınca, sanatçı Haluk Levent attığı mesaj için özür diledi.
Takip et
Haluk Levent, yalan çıkan Ecem Güçlük’ün tecavüz haberi için özür diledi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sosyal medyada birkaç gün önce Ecem Güçlük ismini taşıyan bir hesap tarafından bir dizi paylaşım yapılmış, sosyal medyada TT olan bu paylaşımlarda, söz konusu Ecem Güçlük isimli kişinin 3 sene önce 4 kişi tarafından tecavüze uğradığı ve bu kişilerin herhangi bir ceza almadıkları öne sürülmüştü. Bu paylaşımlara inanıp destek verenler arasında, AHBAP Derneği’nin kurucusu sanatçı Haluk Levent de vardı. Levent, Twitter’de yaptığı paylaşımda, Ecem yalnız değilsin etiketini kullanmış ve “takibe aldık” ifadesini kullanmıştı.

ALTUN’DAN ECEM GÜÇLÜK AÇIKLAMASI

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, yapmış olduğu açıklamada bu hesabın sahte olduğunu ve Ecem Güçlük adıyla bir kriminal vakanın da bulunmadığını söyledi. Altun yaptığı açıklamada olayın iç yüzünü anlattı:

“Yapılan paylaşımların başka birine ait olduğunu belirledik. Adalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı kayıtlarında bu adda bir kadına ait herhangi bir davanın olmadığını belirledik. Ne bu adda bir kişi vardı ne de öne sürüldüğü gibi bir olay meydana gelmişti. Sosyal medyadaki bu yalan terörüyle alakalı soruşturma devam ediyor. Vatandaşlarımızı yalan haberden korumak için gerekenleri yapıyoruz. Amacımız sosyal medyadaki dezenformasyonların her türlü belasını bertaraf etmek.”

Ecem Güçlük ismiyle paylaşım yapan hesabın 2-3 gün önce Emre D. adlı biri tarafından açıldığı ve sahte olduğu öğrenildi.

HALUK LEVENT’TEN ÖZÜR

Gerçeğin ortaya çıkması sonrası Haluk Levent’ten pişmanlık ve özür paylaşımı geldi. Levent yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“O kadar çok paylaşıldı ki, o kadar çok etiketlendi ki ben de bu tweeti atmıştım. Bu tweetten sonra her gün Ecem’e ulaşmaya çalıştık. Az önce İletişim Başkanlığı bu olayın sahte olduğunu ortaya çıkardı. Yapılan ahlaksızlıktır. Ben de galeyana geldiğim için sizlerden özür diliyorum.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.