Halk otobüsünde HES kodu yüzünden bıçaklı kavga çıktı!

Kocaeli’nde 2 şahıs tek HES kodu ile otobüse binmek isteyince otobüs sürücüsünün engeline takıldı. Sürücüyü ikna edemeyince bıçakla saldırmaya çalıştı. Şoför son anda kapıyı kapatarak saldırıdan kurtuldu.
Takip et
Halk otobüsünde HES kodu yüzünden bıçaklı kavga çıktı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, Kocaeli’nin Gebze ilçesi Osman Yılmaz Mahallesi’nde 551 numaralı Çayırova-Emek hattındaki özel bir halk otobüsünde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, Serkan Karan (39) yönetimindeki 41 J 4132 plakalı özel halk otobüsüne Osman Yılmaz Mahallesi üstünde adları öğrenilemeyen 2 şahıs bindi. HES kodu tanımlı kartı ile otobüse binen şahıs, aynı kart ile arkadaşını da araca bindirmek istedi. HES kodu olmadan araca binilmesinin yasak olduğunu hatırlatan otobüs şoförü Serkan Karan ise kartsız binişlere izin veremeyeceğini belirtti. Tek kartla otobüse binmek için direten 2 şahıs ile şoför Karan arasında münakaşa çıktı. Münakaşanın büyümesiyle şahıslar, otobüs sürücüsünü darp etmeye başladı. Bunun üstüne otobüs sürücüsü Karan, kendisini savunarak şahısları araçtan indirdi. Dışarı çıkan şahıslar, üzerlerinde taşıdığı bıçağı çekerek saldırmak için otobüse binmeye çalıştığını gören Karan, son anda kapıyı kapatarak kurtuldu. Olayın sonrasında şoför Karan, şahıslardan şikayetçi olmak için avukatı aracılığıyla suç duyurusunda bulundu.

‘HERKES KENDİ HES KODUNUN TANIMLI OLDUĞU KARTI KULLANMAK MECBURIYETINDE’

Yaşadığı saldırı anını anlatan özel halk otobüsü şoförü Serkan Karan, “Herkesin kendi bireysel kartının olması gerekiyor. Vatandaşlarımıza biz bunu anlatamıyoruz. Yani herkes tek kart basacak. ‘Bu benim oğlum, bu benim eşim, bu benim akrabam, bu benim komşum’ olayı olmuyor. Herkes kendi HES kodunun tanımlı olduğu kartı kullanmak mecburiyetinde. Bunun cezai yaptırımı da var, bu şekilde bir vaziyette hem şahsa hem de bana ceza kesiliyor. Beni de zor vaziyette bırakıyorlar, farkında olmadan kendileri de zor vaziyette kalıyor” şeklinde konuştu.

‘AVUKATLARIM ARACILIĞI İLE ŞİKAYETÇİ OLACAĞIM’

İnsanlara bunu söyledikleri zaman çoğu kişinin tepki olarak üstüne yürüdüklerini, hakaret edip, tehditler savurduğunu belirten Karan, “Birkaç gün önce bıçakla saldırı oldu. Bu tarz şeylere maruz kalıyoruz. Arkadaşının ismine kart basmak istedi, bunun yasak olduğunu söyledim. Arkada oturuyordu, kalkarak geldi, üstüme yürüdü, hakaret etti. Ondan sonra yumruk salladı, koşarak aşağıya indi. Ben de diğerini yakaladım aşağıya indirmek için. O arada aşağıdaki bıçak çekerek üstüme yürüdü. Bizim cihazlarımızda darp gibi vaziyetler için alarm gönderme olayı var. Ben buradan alarmı gönderdim güvenlik ve darp olarak. Sağ olsun ulaşımdaki arkadaşlarımız 6 dakikada olay yerine intikal ettiler. Polisi aradım onlar da 27 dakikada geldi. Şahıslar tabii ki olay yerini terk etmiş, başka bir araçla gidecekleri yere gitmişler. Karakola gittik, dilekçemizi yazdık. Sağ olsun memur arkadaşlar ilgilendi. Ancak karakolda 3 saat bekledim. Biraz daha bekleyeceğimiz söylenince ben sıkıldım ve şikayetimden vazgeçtim. Ancak avukatlarım aracılığı ile şikayetçi olacağım” diyerek konuştu.

OTOBÜSTE KAVGA ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Öte yandan şahıslar ile otobüs sürücüsünün kavga ettiği anlar otobüsün güvenlik kamerası tarafından an be an kaydedildi. Görüntülerde, şahsın arkadaşının yerine de kart basmak istediği, sürücünün buna izin vermediği ve bunun üstüne münakaşa çıktığı görülüyor. Münakaşa kısa zamanda yumruklu kavgaya dönüşüyor. Sürücü Serkan Karan, kendisini savunmaya çalışırken, o esnada otobüste bulunan bir yolcunun ise kavgayı ayırabilmek için araya girdiği görülüyor. Daha sonra aşağıya inen şahıslardan bir tanesi sinirlenerek cebindeki bıçağı çıkarıp tekrardan otobüse binmeye çalışıyor. Bunun üstüne Karan, kapıyı kapatarak saldırıdan kurtuluyor. Aşağıda kalan şahıslar ise otobüsü tekmelemeye devam ediyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.