adplus-dvertising

Halk Ekmek’te Zam

12 Eylül 2019, 14:11 tarihinde eklendi
İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak çalışmalarını sürdüren ve 40 çeşit ekmek üreten İstanbul Halk Ekmek'te, normal ve kepekli ekmek dışındaki diğer 38 ekmek çeşidi için ortalama yüzde 40 zam yapıldığı belirtildi.
Takip et
Halk Ekmek’te Zam
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul Halk Ekmek’te yeni fiyatlandırma listesinde kepekli ve normal ekmek fiyatları 75 kuruşta kaldı ve zamlanmadı. Bu ürünler dışında kalan diğer ekmeklere ise zam geldi ve bazı ekmeklerin gramajlarının düşürüldüğü belirtildi.

İstanbullu vatandaşlar sağlıklı ve ucuz olduğu için tercih ettikleri İstanbul Halk Ekmek’ten 350 gramı 85 kuruştan satılan pideyi gramajı 300 gram olarak 1 liradan alabilecekler. Akdeniz ekmeğinde de zamma gidildi ve 80 kuruşa satılan ekmek 1 lira oldu.

Yeni fiyat listesinde; altın çörek 50 kuruştan 75 kuruşa, 50 gramlık tam buğday unlu ekmeğin fiyatı ise 25 kuruştan 30 kuruşa çıkarıldı. Tost ekmeğinin fiyatı ise 3.25 liradan 4.50 liraya çıktı.

Halk Ekmek için gelen bu yeni zamlardan sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ileri tarihlerde bir açıklama yapacağı belirtiliyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.