Halk Ekmek’te “Fiyat Düzenlemesi”

Dün açıklanan ve yüzde 40’lık bir oranda ürünlere zam getirilen İstanbul Halk Ekmek için Ekrem İmamoğlu açıklama yaptı. İmamoğlu açıklamasında bunun fiyat düzenlemesi olduğunu belirtti.

İstanbullu vatandaşların özellikle sağlıklı ve ucuz olduğu için tercih ettiği İstanbul Halk Ekmek için dün kepekli ve normal ekmek hariç tüm ürünlere zam yapıldığı açıklandı. Yapılan bu açıklama sonrası gelen zam vatandaşların tepkisini çekti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bu konu ile ilgili yaptığı açıklamada bunun fiyat düzenlenmesi olduğunun altını çizdi ve bazı özel ürünler üzerinde gerçekleştiğini aktardı.

NORMAL EKMEĞE ZAM YOK

Uzun süredir bir zammın da gerçekleşmediğini belirten İmamoğlu “Özellikle francala ekmek gibi yoğun tüketilen kalemlerde zam yapılmaması konusunda karar vermiştik. Ama diğer bazı özel ürünlere ya da birtakım özel çalışılan ürünlere de ‘zam yapılabilir’ diye bir karar verilmişti. O uygulamaya geçecekti bugünlerde. Listeyi istedim kendilerinden.” açıklamalarını yaptı ve normal ekmek üzerinde herhangi bir zammın olmadığını, şu an böyle bir şey düşünmediklerini aktardı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı