Halk Bankası Kaç Kişi Personel Alacağını Duyurdu

İstihdam alanında sürekli personel alım haberleri veren Halk Bankası güncel personel alım listesini duyurdu. Halk Bankası personel alım şartları aşağıda.

Halk Bankası tarafından bir ilan açıklaması yapılarak 24 farklı şehirde personel alımı yapılacağı söylendi. Söz konusu olan bu ilanda banko hizmetleri görevlisi yani gişe elemanı alımı yapılacağı ifade edildi. Bu ilana başvuruların online bir şekilde mail yoluyla 6 Eylül’e kadar gerçekleştirilebileceği ifade edildi.

Alım Yapılacak İller

Halkbank vasıtasıyla yapılacak olan bu personel alımı Diyarbakır, Adıyaman, Muş, Ağrı, Elâzığ, Kahramanmaraş, Batman, Erzincan, Sivas, Siirt, Artvin, Kars, Erzurum, Gaziantep, Malatya, Kilis, Şanlıurfa gibi illerde yapılacaktır. Ayrıca Hakkari, Bitlis, Tunceli, Şırnak ve Mardin’de de yapılacaktır.

Halk Bankası Kaç Kişi Personel Alacağını Duyurdu

Genel Şartlar

Halk Bankası başvuru yapan adaylarda bazı özelliklerin, bazı şartların bulunmasını istedi. Bu şartlara uygun olmayan kişilerin başvurularının kabul edilmeyeceğini belirtti. Bu şartlardan bazıları şunlardır:

  1. Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olmak
  2. Kamu hak ve hukuklarından eksik bulunmamak
  3. Sahtecilik, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, zimmet, irtikap, dolanlı iflas ve inancı kötüye kullanma gibi insanın şerefini ve haysiyetini aşağı alan yüz kızartıcı suçlardan yargılanmamak.

Kasten işlenen suçlar ile tecil edilmiş bile olsalar ağır hapis veya 6 aydan fazla mahpusta bulunmamış olmak. Ayrıca alım satımlarda kara para aklama, devletin önemli sırlarını açığa çıkarma, kaçakçılık ve bu işlere fesat karıştırma işlerinde bulunmamak. Vurma suçlarından da hükümlü olarak sayılmamak ve hükümlü bulunmamak.

  1. Bankacılığın en önemli kanununa göre banka ve bankalarda çalışması görev alması yasaklanmamış olmak.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı