Halit Ayar’ın Katili: Serbest Kalmak İstiyorum

Geçtiğimiz günlerde yaşadığımız ve tüm Türkiye’nin gündemine oturan 23 yaşındaki Halit Ayar’ın öldürülmesi sonucu yakalan zanlılardan Emrah Yaşar savcılıkta verdiği ifadede “Ben bugüne kadar kimseyi öldürmedim. Serbest kalmak istiyorum” dedi.

Kaldığı cezaevinden izinli olarak bir hafta İstanbul’a gelen Emrah Yaşar verdiği ifadesinde arkadaşı ile parkta uyuşturucu içtiklerini belitti ve “Erhan evde bana hançer, bıçak gösterdi. Onları evime götürüp asacaktım. Taksim’e çıkıp alkol aldık. Erhan ile onların tartıştığını gördüm. Ayırmak için yanlarına gittim. Aklıma hançer geldi. Onları korkutmak için çıkarıp salladım. İçkiliydim. Ben bugüne kadar kimseyi öldürmedim. Serbest kalmak istiyorum” diye konuştu.

Erhan Kurdal ise yaptığı açıklamalarda, “Arkadaşımla gündüz buluşup dışarı çıkmıştık. Bu olay gerçekleşti. Bende silah yoktu. Arkadaşımda bıçak vardı. O kişinin bıçaklandığını görmedim. Daha sonra memur arkadaşlardan öğrendim bıçaklandığını” dedi.

İstanbul Nöbetçi 1. Sulh Ceza Hâkimliği, Emrah Yaşar ve Erhan Kurdal’ı, ‘kasten öldürme’ ve ‘birden fazla kişi tarafından gece vakti silahlı yağma’ suçlarından tutukladı. Kurdal’ın ‘kasten öldürme’ suçunu işlemediğini ve diğer şüphelinin bu suçu işlediğine dair beyanlarının kendisini suçtan kurtarmaya yönelik olduğu ifade edildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı