adplus-dvertising

Halis Serbest kimdir, ne iş yapar, kaç yaşında, nerelidir? Bergen nasıl öldü?

Halis Serbest kimdir? sorusu “Acıların Kadını” lakaplı Bergen’in sinema filminin gündeme gelmesinin ardından merak edilmeye ve araştırılmaya başlandı. Peki, Halis Serbest kimdir? Halis Serbest ne iş yapar? Halis Serbest röportajda neler dedi? Halis Serbest Bergen'i öldürme suçundan ne kadar hüküm giydi? Bergen nasıl öldü, neden gözü görmüyor? Bergen nereli, kimdir? Ayrıntılar haberimizde.
Takip et
Halis Serbest kimdir, ne iş yapar, kaç yaşında, nerelidir? Bergen nasıl öldü?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

‘Sen Affetsen Ben Affetmem’ şarkısı ile 80’lı yıllara damga vuran Bergen’in hayatı film oluyor. Çekimleri başlayan dizinin ardından hayatı dramlarla geçen şarkıcı Bergen ve onun yüzüne kezzap atan kocası Halis Serbest yeniden merak konusu oldu. Bergen, eşi Halis Serbest’in yüzüne kezzap atmasıyla görme yetisini kaybetmiş, ardından da Serbest tarafından öldürülmüştü. Peki Bergen’in eşi Halis Serbest kimdir, son hali nasıl, yaşıyor mu?

“Bergen” filminin çekilmeye başlanacağına dair haberlerle gündeme gelen Serbest, yıllar sonra ortaya çıktı.

Halis Serbest kimdir, ne iş yapar, kaç yaşında, nerelidir? Bergen nasıl öldü?

Serbest, “Bergen” filmini çekmeye hazırlanan yapımcı Mine Şengöz’e seslenerek, “Bu filmi çekmek için kime sorup kimden izin aldılar? Benim iznim olmadan kimse bu filmi çekemez” dedi.

Acıların Kadını Bergen’in ölümüne neden olan Halis Serbest yakında çıkması beklenen ve Farah Zeynep Abdullah’ın oynadığı Bergen filmiyle birlikte gündeme gelmeye başladı. Serbest, Bergen’in yüzüne önce kezzap atarak yaralamış, ardından 1989 yılında tabancayla vurarak öldürmüştü.

Adana’da yaşamına devam eden Halis Serbest, Kozan ilçesinde 2’si 16, 2’si 17 yaşındaki 4 çocuğa istismarda bulunduğu iddiasıyla yakalandı. Ailelerden 3’nün şikayetçi olduğu Halis Serbest, çıkarıldığı mahkemece cezaevine gönderildi.

Halis Serbest kimdir, ne iş yapar, kaç yaşında, nerelidir? Bergen nasıl öldü?

HALİS SERBEST KİMDİR?

Ankara’dan sonra iş için Adana’ya giden Bergen burada Halis Serbest ile tanıştı ve 1982 yılında evlendi. Halis Serbest, Bergen ile evlenirken “Gazino işini bırakacaksın, bu bana da aileme de yakışmaz.” demiş ve Bergen de ilk başta bu durumu kabul edip evlenmiştir.

Ancak ilerleyen dönemlerde bu duruma alışamayan Bergen, sahnelere dönmek ve Serbest’ten ayrılmak istemiştir.

Halis Serbest, şimdi Adana’da serbest meslek sahibi. İkinci eşinden olan dört çocuğuyla birlikte yaşıyor.

Şarkıcı Bergen’i henüz 30 yaşındayken 6 kurşunla öldüren Halis Serbest’in Adana’da tekstil işi ile uğraştığı biliniyor.

Halis Serbest kimdir, ne iş yapar, kaç yaşında, nerelidir? Bergen nasıl öldü?

BERGEN GÖZÜNÜ NASIL KAYBETTİ?

Bir süre sahnelere ara veren ancak geri döndükten sonra 1982 yılında İzmir’de sahne aldığı sırada, eşi Halis Serbest’in azmettirmesiyle yüzüne kezzap atılmıştır. Sahnede eşi tarafından yüzüne kezzap attırılan Bergen, bu olay sonucunda iki gözünü de kaybetmiştir.

Vücudunun büyük bir kısmı da zarar gören Bergen’in sol gözü, daha sonra görme yetisini yeniden kazanmıştır.

Bu olayın ardından Halis Serbest iki yıl firari olarak yaşamış, yakalanmasının ardından tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir.

Halis Serbest kimdir, ne iş yapar, kaç yaşında, nerelidir? Bergen nasıl öldü?

BERGEN NASIL ÖLDÜ?

1989’da tekrar sahnelere dönen Bergen, albümün tanıtım turnelerinde Adana Pozantı’dayken 14 Ağustos 1989 tarihinde boşandığı eşi Halis Serbest tarafından kurşunlanarak 30 yaşında öldürüldü.

Halis Serbest kimdir, ne iş yapar, kaç yaşında, nerelidir? Bergen nasıl öldü?

HALİS SERBEST NE CEZA ALDI?

Bergen’in ölümüne neden olan Halis Serbest, Almanya’da yakalandı ve tutuklandı. 12 Mart 1992 tarihinde çıkarıldığı mahkemede 1 yıl 3 ay hüküm giymesine rağmen zaman aşımı, Almanya’da mahkûmiyet süresi gibi “hafifletici sebeplerle” 7 aylık bir mahkûmiyetin ardından serbest bırakıldı.

Halis Serbest kimdir, ne iş yapar, kaç yaşında, nerelidir? Bergen nasıl öldü?

HALİS SERBEST BERGEN İLE NASIL TANIŞTI?

Şarkıcı Bergen, iş için Ankara’dan sonra Adana’ya gider ve burada Halis Serbest ile tanışır. Çift burada 1982 yılında evlenir.

Halis Serbest o dönem gazinolarda şarkıcılık yapan Bergen’e ailesine yakışmadığı gerekçesiyle mesleğini bırakmasını söyler, genç kadın da ilk başlarda bu isteği kabul eder.

Fakat daha sonra bu duruma alışamayan Bergen, yeniden sahnelere dönmek ister, bu isteğin ardından ise Halis Serbest Bergen’den boşanmak istediğini dile getirir.

EVLİLİKLERİ SAHTE MİYDİ?

Kimi kaynaklarda ise Bergen’in Halis Serbest ile evliliği tamamen bir senaryodan ibaretti. Çünkü o dönemde mafyalaşan müzik piyasasında Bergen’i elinde tutmak için Halis Serbest isimli kişiyi kullanarak tamamen sahte bir evlilik gerçekleşmiştir. Bu iddialara göre, aslında Bergen ve Halis Serbest resmi olarak hiç evlenmedi.

Bergen’in kocası Halis Serbest’ten şiddet gördüğü herkes tarafından bilinen bir gerçekti, hatta öyle ki bu şiddete dayanamayan Bergen, birçok kez evden kaçmıştı. Bu şartlar altında Bergen 1982’de Atlas Plak’tan ilk şarkısını çıkardı.

BERGEN KİMDİR, GERÇEK ADI NE?

Belgin Sarılmışer veya bilinen adıyla Bergen, 15 Temmuz 1959’da Mersin’de dünyaya geldi. Müzik kariyerine 1982 yılında çıkardığı ‘Şikayetim Var’ adlı albümü ile başladı. Aynı yıl kocası tarafından yüzüne atılan kezzap sonucu iki gözünü de kaybetti, daha sonra sol gözü görme yetisi kazandı.

Sağ gözünün hasarı yüzünden saçlarını sağ gözünün üzerine atmasıyla, bazen ise güneş gözlüğüyle olan imajıyla akıllarda kaldı. 1986’da yayınladığı dördüncü stüdyo albümü “Acıların Kadını”nı albümü ve kendi hayat hikayesini anlatan albümle aynı adlı filmde oynamasının ardından “Acıların Kadını” olarak anılmaya başladı.

Sanat yaşamı boyunca, ‘Sen Affetsen Ben Affetmem’, ‘Kader Diyemezsin’, ‘Benim İçin Üzülme’, ‘Elimde Duran Fotoğrafın’ ve ‘Neden Dönmesin?’ gibi pek çok şarkı bıraktı.

14 Ağustos 1989’u 15 Ağustos’a bağlayan gece, Pozantı, Adana’da boşandığı eşi Halis Serbest tarafından kurşunlanarak öldürülen şarkıcı, memleketi Mersin’e defnedildi.

Daha sonra pek çok arabesk ve nostalji konseptli albümlerde şarkıları yer alan Bergen, Ceylan Ertem, Ebru Yaşar, Emrah, Funda Arar, Muazzez Ersoy ve Işın Karaca gibi pek çok sanatçı tarafından cover’landı.

Halis Serbest kimdir, ne iş yapar, kaç yaşında, nerelidir? Bergen nasıl öldü?

TEK GÖZÜNÜ KAYBETTİ

Bergen’in sahnelere dönmesinin ardından 1982 yılında İzmir’de sahne aldığı esnada, eşi Halis Serbest’in azmettirmesiyle yüzüne kezzap atıldı ve şarkıcı Bergen, bu olay sonucunda iki gözünü de kaybetti.

Vücudunun büyük bir bölümü de zarar gören Bergen’in sol gözü, daha sonra görme yetisini yeniden kazandı.

Sağ gözü ve yüzünün yaralarını gizlemek isteyen Bergen, saçlarını hep sağ gözünün üzerine doğru kapatır veya sürekli gözlük kullanırdı.

Halis Serbest, bu olayın aradından iki ay boyunca firari olarak yaşadı ve daha sonra yakalanarak cezaevine girdi.

Tedavi olan Bergen ise Cengiz Özşeker’in de ikna etmesi sonucunda 1985 yılına kadar sahneye çıkmaya devam etti.

Plak yapımcısı Yaşar Kekeva‘nın daveti ile 1985 yılında İstanbul’a giderek “İnsan Severse” adlı longplay’i çıkardı. Daha sonra 1986 yılının sonlarına doğru piyasaya sürdüğü “Acıların Kadını” albümü ile şöhrete kavuştu.

ALTIN PLAK VE ALTIN KASET ÖDÜLÜ ALDI

Albümün çok beğenilmesinin ardından plak şirketi tarafından Nisan 1987’de “1986 yılı Albümü En Çok Satan Arabesk Kadın Sanatçı” unvanıyla Altın Plak ve Altın Kaset ödülüne layık görüldü.

1987’de konser için gittiği Adana’da bıçaklı saldırıdan son anda kurtuldu ve bu dönem sahneye çıkmayı bıraktı.

BERGEN GAZETE HABERLERİ

Halis Serbest kimdir, ne iş yapar, kaç yaşında, nerelidir? Bergen nasıl öldü? Halis Serbest kimdir, ne iş yapar, kaç yaşında, nerelidir? Bergen nasıl öldü? Halis Serbest kimdir, ne iş yapar, kaç yaşında, nerelidir? Bergen nasıl öldü? Halis Serbest kimdir, ne iş yapar, kaç yaşında, nerelidir? Bergen nasıl öldü? Halis Serbest kimdir, ne iş yapar, kaç yaşında, nerelidir? Bergen nasıl öldü? Halis Serbest kimdir, ne iş yapar, kaç yaşında, nerelidir? Bergen nasıl öldü? Halis Serbest kimdir, ne iş yapar, kaç yaşında, nerelidir? Bergen nasıl öldü?

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.