adplus-dvertising

Haliç’te su kahverengiye döndü

7 Haziran 2022, 11:30 tarihinde eklendi
İstanbul’un simgelerinden “Altın Boynuz” olarak da bilinen Haliç’te suyun rengi kahverengiye döndü. Kahverengine dönen Haliç, dron ile havadan görüntülendi.
Takip et
Haliç’te su kahverengiye döndü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Altın Boynuz” olarak da bilinen Haliç’te suyun renginin yer yer kahverengiye dönüştüğü gözlendi. Ağırlıklı olarak adacıkların bulunduğu kısımda yoğunlaşan renk değişikliğiyle birlikte kötü koku da yayılmaya başladı. Haliç çevresinde oturmaya yahut yürüyüşe gelen vatandaşlar, kötü kokan sudan rahatsız olarak Haliç’in temizlenmesini istediklerini belirtti. Çevre kirliliğinin de gözlemlendiği Haliç, dron ile havadan görüntülendi.

Haliç’te su kahverengiye döndü

Haliç’te su kahverengiye döndü

“Bu su masmaviydi zamanında”

Önceden suyun masmavi olduğunu şimdiyse kötü bir hale dönüştüğünü söyleyen Bünyamin Köseoğlu, “Ben burada doğdum büyüdüm. Geçenlerde burası baya kıpkırmızıydı. Neden kaynaklanıyor bilmiyorum. Buraya alaka yok. Temizliyoruz falan diyorlar ama maalesef öyle bir şey yok. Ben göremiyorum. Ne temizleme var ne bir şey. Yalnızca gösteriş başka bir şey yok. Bu pis kokuda yürüyoruz. İstanbul kaybetti yani yazık. Burası bu şekilde değildi. Bu su masmaviydi zamanında. Demek ki millet bu şekilde layık gördü” ifadelerini kullandı.

Haliç’te su kahverengiye döndü

“İmkanlar var ama yapılmıyor”

Temiz ve güzel kokmasını sağlayacak olanakların olduğunu ama yapılmadığını dile getiren Emine Topçu, “Daha temiz olmasını daha güzel kokmasını isteriz. Bu kadar yapabildiler. Daha iyisini yapabilirler. İhtiyacımız var bu şekilde daha güzel daha temiz koku içinde nefes alalım. İşte olanaklar var ama yapılmıyor. Daha iyi olmasını isteriz” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.