adplus-dvertising

Halep’teki siviller Türkiye’den umutlu

Suriye’de Halep’in kuzey kırsalında terörden kaçan Suriyeli siviller, Türkiye’nin Suriye’ye başlatacağı yeni askeri operasyondan umutlu olduklarını dile getirdi.
Takip et
Halep’teki siviller Türkiye’den umutlu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye’nin Suriye’ye başlatması beklenen yeni askeri operasyonun üstüne Halep’te terör örgütleri tarafından işgal edilen bölgelerden kaçan Suriyeli siviller, Türkiye’ye desteklerini yineleyerek yeni askeri operasyondan umutlu olduklarını belirtti.

Halep’teki siviller Türkiye’den umutlu

Suriyeli Muhammed, Türkiye’nin başlatacağı operasyonu desteklediklerini söyleyerek, “Burada insanlar saniye saniye bu askeri operasyonu bekliyor. Allah’ın izniyle 6 sene önce yerinden edilmiş insanlar için bu operasyon hayırlı olur. Yıpranmış çadırları ve buradaki sıcak havayı görüyorsunuz. Yalnızca bu askeri operasyonu bekliyoruz. Hiçbir şey istemiyoruz, yalnızca evlerimize dönmek istiyoruz yerlerimizi ve evlerimizi özledik. Allah’tan, bu işin sorumlularından ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan bizlere yardım etmesini istiyoruz. Umarım bize ve herkese evlerimize dönmemizde yardımcı olurlar ve yaşamımızın geri kalanını güzel bir biçimde yaşarız” şeklinde konuştu.

Suriyeli bir öbür sivil vatandaş Ahmed ise “Bu habere sevindik ama henüz hiçbir şey belli değil. Bölgelerimizin kurtulması halinde Azez bölgesinde ve öbür bölgelerde nüfusun azalmasını bekliyorum. Böylece ülkede coğrafi bir açılım olacak ve ticaret çeşitlenecek, tarım gelişecek. Hem toplum hem de yerinden edilmiş kişiler için büyük yarar sağlanacaktır” ifadelerini kullandı.

Halep’teki siviller Türkiye’den umutlu

Suriye’de evinden edilmiş sivillerden Said, “Askeri operasyon halk için iyi. Birincisi, güvenli bir bölge olacak ve yerinden edilenler evlerine geri dönebilecek. Kamplar kötü vaziyette. Herkes evlerine dönerse daha iyi olacak. Onlar için daha iyi bir sığınakları olacaktır” dedi.

Suriyeli sivil Mahmoud Kassar, Türkiye’nin başlatacağı operasyonu destekleyerek, “Askeri operasyonun devam etmesini diliyoruz. Umuyoruz ki Türk askeri operasyonu durdurmaz ve herkes evine döner” derken bir öbür sivil vatandaş Ahmad ise “Tabii ki bölgelerimizi terörden kurtarmaya yönelik askeri operasyonu destekliyoruz. Altı seneden fazla süredir bu bölgeleri kontrol ediyorlar ve 600 bin insanı yerinden ettiler. Milli Ordu’dan ve Türk Ordusu’dan bölgelerimizi kurtarmak için harekete geçmelerini talep ediyoruz” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.