Hakkarili anneden iki oğlu için HDP’ye PKK isyanı

Hakkari Şemdinli’den Diyarbakır’a gelen ve çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan ailelerden Anne Necibe Çiftçi, “Oğlum; HDP seni kandırarak götürdü, PKK’ya teslim etti, geri dön yeter artık.” şeklinde konuştu
Takip et
Hakkarili anneden iki oğlu için HDP’ye PKK isyanı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Diyarbakır annelerinin dağa kaçırılan çocuklarına kavuşmak için HDP İl Başkanlığı binası önünde başlattığı oturma eylemi kararlılıkla sürüyor.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan ailelerin, 3 Eylül 2019’da başlattığı oturma eylemi 762’nci gününde devam ediyor.

6 sene önce 16 yaşında dağa kaçırılan oğlu Roşat için Hakkari’nin Şemdinli ilçesinden Diyarbakır’a gelerek oturma eylemini sürdüren anne Necibe Çiftçi, çocuğuna kavuşmak istediğini belirtti.

Büyük oğlu, 4 çocuk babası Sami Çiftçi’nin de terör örgütü PKK’ya destek vermediği için örgüt mensuplarınca köyden kaçırılarak öldürüldüğünü dile getiren Çiftçi, “Oğullarım için buraya geldim. Oğlum; HDP seni kandırarak götürdü, PKK’ya teslim etti, geri dön yeter artık.” şeklinde konuştu.

Van’ın Gürpınar ilçesinden oğlu Mikail için gelen baba Yusuf Erdinç ise oğlunun Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde okurken kandırıldığını, 2015’ten bu yana evladından haber alamadığını söyledi.

“Eşimle HDP’ye geldik. Bizi burada dövdüler, merdivenlerden ittiler. 2015’ten beri oğlumun peşini bırakmadım, bırakmayacağım.” diyen Erdinç, oğluna güvenlik kuvvetlerine teslim olması çağrısında bulundu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.