Hakkari’de iftar zamanı başlayan fırtına çatıları uçurdu!

Hakkari'de iftar sonrası etkisini artıran şiddetli yağmur ve fırtına üç binanın çatısının uçmasına sebep oldu.
Takip et
Hakkari’de iftar zamanı başlayan fırtına çatıları uçurdu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Hakkari’nin Berçelan Mahallesi’nde ikamet eden Naif Yaşar, Ekrem Aldemir ve Salih Taş’a ait üç ayrı binanın çatısı etkili olan yağmur ve fırtına sebebiyle uçarken, mahalle içerisinde bir elektrik direğinin de devrilmesine neden oldu. Fırtınanın etkisi ile uçan çatıların kereste ve saçları mahalle içerisinde cadde ve sokaklara dağıldı.

Olay yerine Hakkari Belediyesi itfaiyesi gelerek vatandaşların çatılarına ulaşması için lüzumlu yardımlar sağladı.

Öte yandan, vatandaşlar devam eden yağıştan evlerinin etkilenmemesi için sahur vaktine kadar çalışarak çatılarına branda örtüp, küçük çapta onarım çalışmaları yaparak geçici tedbirler almaya çalıştılar. Korku ve paniğe neden olan afette şans eseri herhangi bir can kaybı ve yaralanma yaşanmazken binaların çatılarında büyük çapta maddi hasar yaşandı.

Bina sahiplerinden Naif Yaşar, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, akşam saatlerinde güçlü rüzgarın etkisiyle çatılarının uçtuğunu ifade ederek, mağdur olduklarını belirtti. Yaşar, ”İftardan sonra evde oturuyorduk yağmur yağdı ve rüzgar aniden evi salladı. Biz deprem oldu diyerek korktuk. Çatıdan büyük bir ses çıktı. Hemen yukarı çıktık rüzgar çatıyı komple uçurdu. Üç evde çatılar zarar gördü. Şu anda yağmur yağıyor çok mağdur bir vaziyette kaldık. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Branda ile çatının yarısını kapatmaya çalıştık” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.