Hakim Ayşe Sarısu Pehlivan görevden alındı!

Ölüm orucunun ardından hayatını kaybeden Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek'in yaşatılması yönünde açıklamalarda bulunmasının ardından hakkında inceleme başlatılan İzmir Karşıyaka Hâkimi Ayşe Sarısu Pehlivan görevden uzaklaştırıldı.

Hakimler ve Savcılar Kurulu, Yargıçlar Sendikası Başkanı, Karşıyaka Hakimi Ayşe Sarısu Pehlivan’ı 3 ay süreyle görevden uzaklaştırdı. HSK’nin yazısı Pehlivan’a tebliğ edildi.

NE OLMUŞTU?

Karşıyaka Hâkimi Ayşe Sarısu Pehlivan, Grup Yorum üstündeki yasakların kaldırılması talebiyle başlattığı ölüm orucuna 323. günde ara veren ve sonrasında yaşamını yitiren Gökçek’le alakalı twitter hesabından paylaşımlarda bulunmuştu. Gökçek’in ölümünden önce, “Türküler kimseye zarar vermez, İbrahim Gökçek Yaşamalıdır” paylaşımında bulunan Pehlivan, Gökçek’in hayatını yitirmesinin sonrasında, Gökçek için açılan etikete, “Ölüm ismin kalleş olsun” notunu bıraktı.

Paylaşımların sonrasında bazı twitter kullancıları, Gökçek’in DHKP-C sanığı olduğunu söyleyerek, Pehlivan’a sosyal medya üstünden tepki gösterdi. Aynı zamanda Yargıçlar Sendikası Başkanı olan Pehlivan, tepkiler üstüne, “Bir anne, bir kadın dahası bir insan olarak ölümlerden duyduğum üzüntü sebebiyle beni terör sevici yapmak isteyenleri kendi vicdanlarına, Allah’a havale ediyorum. Ölüler kendini savunamaz. Vatan ve millet sevgisi kimsenin tekelinde değildir” açıklamasında bulundu.

Bu gelişmelerin sonrasında HSK, sosyal medyadaki paylaşımı sebebiyle Pehlivan ile ilgili inceleme başlatılmasına karar vermişti..

Haber Etiketleri

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı