Hakan Ural’dan kıro tartışması için Selçuk Ural’a tepki

Hakan Ural, Kanal D ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan sunuculuğunu Nur Tuğba Namlı ile yaptığı “Neler Oluyor hayatta” programında kıro münakaşasına sert tepki gösterdi.
Takip et
Hakan Ural’dan kıro tartışması için Selçuk Ural’a tepki
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 1

”Ülkemizin yüzde 90’ı kıro ve kültürsüz” diye Müslüm Gürses ve Ferdi Tayfur dinleyenler için ‘kıro’ ifadesini kullanan müzisyen Selçuk Ural’a tepki yağdı.

Hakan Ural o sözlere yönelik “talihsiz, üzücü ve lüzumsuz bir açıklama” ifadesini kullanarak “Akıl sır erdiremeyecek benzetme, teşbihler var. Aşağılamak olur mu?” sözleriyle tepki gösterdi. Ferdi Tayfur ve Müslüm Gürses gibi arabesk müziğin usta isimlerine olan hayranlığını her seferinde dile getiren Hakan Ural, sözlerini bir defa daha yineleyerek “şarkıları çok değerli” ifadesini kullandı. Usta sanatçılar için “halkın büyük bir çoğunluğunun duygusunu tam damardan yakaladıkları için onlar çok seviliyor” şeklinde konuştu. Sonrasında da “Burada ricam, insanları yaptığı ile baş başa bırakmak ” diye müzik tercihlerine saygı duyulması gerektiğini vurguladı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (1)
KARİZMATRAX
4 Ekim 2021, 13:42 tarihinde yazildi

Müslüm Gürses ve Ferdi Tayfur dinlemeyenler çok mu çağdaş çok mu modern insanlar.? Müzik evrenseldir. Yeri gelir güzel bir restoranda Frank Sinetra da dinlersin, yeri gelir bir meyhanede veya gazinoda Müslüm Gürses dinlersin. Bundan kimene. Bunun kırolukla ne ilgisi var. Kıronun ta kendisi Selçuk Uraldır. Kıro nedir? Kıro, ne zaman nerde ne diyeceğini bilmeyen patavatsız insanlara denir. Bu kadar basit. Bu açıklamasıyla kendisi Kıro olduğunu itiraf etmiş oldu zaten.

  • Cevapla
  • 0