Hakan Taşıyan’a kim karaciğerini verdi, donör belli mi?

Ortalama 4 aydır Ankara’daki bir hastanede tedavi gören Türk müziğinin usta ismi Hakan Taşıyan’a karaciğer nakli yapıldı. Sağlık vaziyeti iyi olan Taşıyan’a, bir kaç gün içinde kız kardeşinin de böbreği nakledilecek.
Takip et
Hakan Taşıyan’a kim karaciğerini verdi, donör belli mi?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ankara Şehir Hastanesi‘nde çoklu organ yetmezliği sebebiyle tedavi gören Hakan Taşıyan için İzmir‘de beyin ölümü gerçekleşen 45 yaşındaki hastanın karaciğeri uygun bulundu. Operasyonla alınan karaciğer dün akşam Ankara Şehir Hastanesine getirilerek Taşıyan’a nakledildi.

SAĞLIK VAZIYETI İYİ

Hakan Taşıyan’ın arkadaşı Hakan Yılmaz, “Şu anda mutlu günümüz. Dün akşam itibarıyla karaciğer nakli gerçekleşti. Sonrasında birkaç gün içinde böbrek nakli gerçekleşecek. Dün geceyi hastanede geçirdik, uzun süren bir operasyon. Hakan Taşıyan’ın sabah ‘iyiyim’ dediğini içeriden öğrendik. İnşallah daha da iyi olacak. Daha güzel sağlık haberlerini sizlerle paylaşacağız” şeklinde konuştu.

KIZ KARDEŞİNİN BÖBREĞİ NAKLEDİLECEK

Böbrek nakli için kız kardeşinin hazır olduğunu kaydeden Yılmaz, “Fakat birkaç gün sonra gerçekleşecek. Artık bir arayış kalmadı. Arayış bundan sonra sağlıktan yana, güzel haberlerden yana. Sağlığına kavuştuğunu, ayağa kalktığını aktarmak için sabırsızlanıyoruz” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.