Hakan Taşıyan’a karaciğer nakli için donör bulundu

Ortalama 4 aydır hastanede hayat mücadelesi veren ve karaciğer nakli bekleyen usta sanatçı Hakan Taşıyan için aranan uygun donör bulundu. Sanatçı yapılan tahlillerin sonrasında dün ameliyata alındı.
Takip et
Hakan Taşıyan’a karaciğer nakli için donör bulundu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

1 senedir sağlık problemleriyle mücadele eden usta sanatçı Hakan Taşıyan 4 ay önce Ankara‘da bir hastaneye kaldırıldı. Organ nakli bekleyen sanatçının sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda müjdeli haber verildi.

“DONÖR UYLUMLU ÇIKTI”

Hakan Taşıyan’ın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda “Taşıyan için uygun donör bulundu. İzmir’de bir kadavradan alınan donör, Ankara’ya getirildi. Şarkıcının sosyal medya hesabından şu açıklama yapıldı: “Bugün kıymetli doktorlarımızın aranan donörün bulunması haberini vermesiyle beraber, büyük bir sevinç yaşadık. Ankara Bilkent Şehir Hastanesi‘ndeki doktorlarımız, yaptıkları tetkikler sonucunda donörün uyumlu olduğunu söyleyerek akşam üstü 16.00 civarı karaciğer nakil ameliyatına başlamışlardır. Şu anda ameliyat süreci devam etmektedir. Bu süreçte dualarıyla ve canı gönülden çığ gibi büyüyen sevgileriyle yanımızda olan bütün Hakan Taşıyan sevenlerinin ve gönül dostlarının dualarını bekliyoruz. Ameliyat süreci ardından tekrar bilgilendirme yapılacaktır” ifadelerine yer verildi.

Hakan Taşıyan’a karaciğer nakli için donör bulundu

NE OLMUŞTU?

Ankara’da yaşayan meşhur şarkıcı Hakan Taşıyan, ortalama 1 sene önce yaşadığı rahatsızlık sonrası özel bir hastaneye kaldırıldı. Hakan Taşıyan, tedavisinin sonrasında taburcu edildi. Fakat, 4 ay önce tekrar rahatsızlanan Hakan Taşıyan, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Burada yapılan tetkitlerin sonrasında Ankara Şehir Hastanesi’ne sevk edildi.

Hakan Taşıyan’a karaciğer nakli için donör bulundu

Hastanenin Onkoloji bölümünde tedavi altına alınan Taşıyan için, acil olarak böbrek ve karaciğer nakline ihtiyaç olduğu belirlendi. Ailesinden alınan örnekler neticesinde Taşıyan’ın kız kardeşinin böbreğinin Hakan Taşıyan’a nakledilebileceği tespit edildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.