Hakan Mengüç kaç yaşında, eğitimi ne? Hakan Mengüç sevgilisiyle neden mahkemelik oldu?

15 yaşına geldiğinde hem piyano hem ney çalmayı öğrenen, Sufi Ney dinletisi veren Hakan Mengüç son günlerde merak edilen isimlerden. Bu akşam İbo Show'a konuk olacak isimler arasında yer alan Hakan Mengüç kaç yaşında, eğitimi ne? İşte Hakan Mengüç sözleri, kitapları ve hakkında merak edilenler...
Takip et
Hakan Mengüç kaç yaşında, eğitimi ne? Hakan Mengüç sevgilisiyle neden mahkemelik oldu?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Doğum tarihi:

Doğum yeri: Bursa

Eğitimi:  Uludağ Üniversitesi yarıda bırakmıştır. Lise mezunudur.

Son yıllarda sosyal medyada adından sıkça söz ettiren Hakan Mengüç küçük yaşlarından itibaren müziğe merak salmıştır. 15 yaşında hem ney hem de piyano çalmayı öğrenmiştir. Uludağ Üniversitesinde öğrenim gören Hakan Mengüç iki yıl konservatuara girmiş ancak tamamlamamıştır.

Mevlevi geleneği ile büyümüştür. Psikolojiye olan ilgisi nedeniyle Güney Afrika’da hayvan davranışları ve İran’da ise sertifikalı olarak Mevlana Terapi eğitimi almıştır. İngilizce’nin yanında ayrıca Osmanlı Türkçesi, Farsça, Arapça da bilmektedir.

Sufi ney dinletisi veren Hakan Mengüç seminerleriyle de birçok kişiyi etrafında toplamayı başarmıştır. Ayrıca çeşitli yerlerde yaşam koçluğu da yapmaktadır.

Yaşam koçluğu yapan Hakan Mengüç üniversite hocalarından sporculara kadar pek çok kesimle çalışmış biridir. İki arkadaşıyla birlikte Bursa Tiyatro Atölyesini kurmuştur. Tiyatro oyunları da yazmıştır. Hint ve Uzak Doğu felsefesi üzerine çalışmalar yapmış ve bu konuda eğitim çalışmaları düzenlemiştir.

TRT sanatçılarının korolarında çalan Hakan Mengüç Hint müziğinden Jazz müziğine kadar pek çok müzik yapmıştır. Yaratıcılık atölyesi ve topluluk önüne konuşma eğitimine kadar pek çok kavramı geliştirmiştir.

Üniversitelerde yaptığı konuşmalar sayesinde Erciyes Üniversitesi ve Bozok Üniversitesinde yılın en iyi konuşmacısı seçilmiştir. 2017 yılında kurduğu Youtube sayfasında kendi alanıyla ilgili videolar çekmektedir. Kısa sürede binlerce kişinin takibine girmiştir.

Maddi durumu olmayan öğrencilere verdiği kişisel gelişim alanındaki dersler kurduğu Sufi Akademi’de verilmektedir.

Aynı zamanda Girne Amerikan Üniversitesi Sufi Akademisi Başkanlığını yürütmekte olan Hakan Mengüç, aynı üniversitede dersler vermektedir.

Hakan Mengüç kaç yaşında, eğitimi ne? Hakan Mengüç sevgilisiyle neden mahkemelik oldu?

Yazarlık

20’li yaşlarında dramaturji (tiyatro yazarlığı) ve öykü yazarlığı eğitimlerini tamamladı. Yazdığı bir oyun Nilüfer Tiyatro Festivali’nde sergilendi.

Yazdığı, alıntıladığı, bazen de günümüze uyarladığı sözler ve hikayelerle internet üzerinde bir kitle edindi. (Instagram, Facebook, YouTube)

2018 Ocak ayında Ben Ney’im kitabı yayınlandı.

2018 Aralık ayında ise Kalbin Temizse Hikayen Mutlu Biter kitabı yayınlandı.

View this post on Instagram

A post shared by Hakan Mengüç (@hakanmenguc)

Müzisyenliği

Küçük yaşlardan itibaren hem Batı Müziği eğitimi aldı ve piyano öğrendi, hem de konservatuarda Klasik Türk Müziği eğitimi aldı ve Ney öğrendi.

Dünyanın en saygın müzik okullarından kabul edilen Berklee College of Music konservatuarının serfikalı ‘Music for Wellness’ eğitimini tamamladı.

Harvard Üniversitesi’nin (HarvardX) “19. Yüzyıl Orkestrası ve Beethoven’ın 9. Senfonisi” sertifikalı eğitimini tamamladı.

Aynı zamanda Ney ve piyanonun yanında, gitar, bağlama, bendir gibi birkaç enstruman daha çalmaktadır.

Hayat Felsefesi

Hakan Mengüç’ün hayat felsefesi umutlu olmak ve umudu paylaşmak üzerine kuruludur. Umutlu olmak, saf bir iyimser olmak veya insanlığın yüzleştiği trajediyi göz ardı etmek demek değildir. Umut her ihtimali görüp, evinde oturup kötülüğe küfretmektense, iyilik için elinden geleni yapmak demektir. Ve tek bir kişi bile umudun yaşaması için yeterlidir. Ve bu kişi siz olabilirsiniz. Daha sonra başka bir “sen” ve başka bir “sen” olacak ve sonunda “biz”e dönüşecektir.

O yüzden karanlığa küfredeceğine bir mum yak felsefesini benimsemiştir. Ve hocalarının ona telkin ettiği gibi, o mumu başkalarıyla da paylaşarak, onların da mumunun yanmasına vesile olmayı arzulamaktadır.

Mevlana’nın da dediği gibi, “Bir mum, başka bir mumu tutuşturarak ışığından hiçbir şey kaybetmez.” aksine karanlıkların aydınlanmasına vesile olur.

Hobileri

2014 yılında hayvanlara ve psikolojiye yoğun ilgisi onu Güney Afrika’ya götürdü. Güney Afrika’da aslan ve bengal kaplanlarıyla yaşadı. Onların bakımı ve rehabilitasyonu üzerine eğitim aldı.

HAKAN MENGÜÇ SEVGİLSİYLE NEDEN MAHKEMELİK OLDU, UZAKLAŞTIRMA ALDI?

Tehdit ve hakaret iddiasıyla Mengüç’ten şikâyetçi olan Zeynep İ. ayrıca korunma talebinde bulundu. Talebi kabul eden mahkeme, Mengüç’ün 1 ay süreyle Zeynep İ.’ye yaklaşmamasına ve rahatsız etmemesine karar verdi.

HAKAN MENGÜÇ HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

İnsanın daralan ruhuna ilaç gbi geliyor,Maşallah Rabbim kuvvet versin nefesinize.. Sizin gbi insanların varlığı ne güzel. .

4 yaşındaki oğlumu hakan bey caldığınız ney dinletisiyle uyutuyorum. Allah razı olsun sizden

sen ne kadar nur yüzlü birisin oyle Allah seni sewdiklerine bagislasin;)

Allah razi olsun kardes, Üniversite Tezimi yazarken seni dinliyorum… ama bazen dersin basinda dalip uyuyorum 😀

bilinçaltı üzerine uzman isimlerden. bireysel eğitim, koçluk, nlp vb gibi alanlarda da öne çıkıyor.
çok sempatik aynı zamanda fakat bir kaç mailime açık, ayrıntılı kısaca açıklayıcı cevaplar vermeyip bendeki tüm karizmasını yitirdi.

kendisini yakinen tanimiyorum ama yaptigi isin ne oldugunu ve ne tip konusmalar yaptigini hakkindaki entryler sayesinde ogrendigim kisi. acikcasi ben bu tip “baska hic bisey yapmayan ama sadece gaz konusmalar yapan” insanlara zerre saygi duymuyorum. eskiden bu tip konusmalari hayatta biseyler basarmis insanlar yapardi, hitabeti iyi olan insanlar degil. demiski imkansiz olan hersey birisi onu yapana kadar imkansizdir. geyigi birak da elle tutulur bisey yap, hadi kocum. hem amerikalilarin hem de turklerin benzer bir yonu varsa, o da konusularak ciddi manada gaza getirilmesidir. yani “ama ben amerikada da konustum” demesi zerre bir basari oykusu degildir.

hani balon derler ya bildigin balondur. anlattığı şeylerin iç yüzünü bilmeden, ezbere konuşan iyi bir ezberci. tarık mengüç’ün biraz daha fazla okumuşu.

kişisel gelişim seysileri sektörünün intihal kralı. her şey mi arak olur arkadaşım.

şu an itibariyle seminerinden çıktım.
özlü sözler insanı, ya insan seminerinde bile bilgisayara bakıp bakıp ordan özlü sözler okur mu, birde bunun için alkışlanır mı.
gerçekten zaman kaybı gitmeyin (belirtmek isterim ki benim ki bireysel bir katılım değildi, şirketin organizasyonu)

günümüz kisvesini üzerine dolamış..onun alamet-i farikası “din”dir. bu sebeple ki facebook’un cumhurbaşkanı/başbakanıdır.

bu adamla ilgili olumlu bir şey yazan, çizen, konuşan birisi varsa derhal arkadaşlıgı kesin, bir daha asla yüzüne bakmayın. o kadar kesin konuşuyorum

HAKAN MENGÜÇ SOSYAL MEDYA HESAPLARI

Hakan Mengüç kaç yaşında, eğitimi ne? Hakan Mengüç sevgilisiyle neden mahkemelik oldu? Hakan Mengüç kaç yaşında, eğitimi ne? Hakan Mengüç sevgilisiyle neden mahkemelik oldu? Hakan Mengüç kaç yaşında, eğitimi ne? Hakan Mengüç sevgilisiyle neden mahkemelik oldu?

HAKAN MENGÜÇ KİTAPLARI

Hakan Mengüç kaç yaşında, eğitimi ne? Hakan Mengüç sevgilisiyle neden mahkemelik oldu?

“Kalbin Temizse Hikayen Mutlu Biter“, “Ben Neyim” ve “Hiçbir Karşılaşma Tesadüf Değildir“, “İstediğin bir şey olursa bir hayır, olmazsa bin hayır ara”, “Gitmeli miyim, kalmalı mıyım” kitaplarının yazarıdır. Kitapları 7 dile çevrilmiştir. (Çevrilen diller: İngilizce, Almanca, Rusça, Farsça, Arnavutça, Bulgarca, İspanyolca)

Kalbin Temizse Hikayen Mutlu Biter

Hiçbir Karşılaşma Tesadüf Değildir

Gitmeli Miyim Kalmalı Mıyım

Ben Ney’im

Hakan Mengüç kaç yaşında, eğitimi ne? Hakan Mengüç sevgilisiyle neden mahkemelik oldu?

KSUFİ AKADEMİ VE SUFİ FELSEFESİ

Sufi Akademi, Girne Amerikan Üniversitesi Senatosu’nun SNT 018/019-002 sayılı kararı ile GAU bünyesinde kurulmuş ve Sufi Akademisi Başkanı olarak Hakan Mengüç atanmıştır.

Sufi Akademi, tasavvuf felsefesinin sevgi, hoşgörü, ruhsal derinlik gibi zenginliklerini çeşitli etkinlik, eğitim ve kurslarla tanıtmayı, anlatmayı hedefleyen üniversite bünyesinde bir kurumdur.

HAKAN MENGÜÇ SÖZLERİ

Kader niyete âşıktır,zahmet bir gün rahmet olur.”

“Geçmişin en güzel yanı ,geçmiş olmasıdır.”

“Kadınlar anlaşılmak için değil,yaşanmak için varlar.”

“Allah seni özgür yaratmışken başkasının kölesi olma!”

Bu dünyada herkes bir şey olmaya çalışırken sen hiç ol! Menzilin yokluk olsun. İnsanın çömlekten farkı olmamalı. Nasıl ki çömleği tutan dışında ki biçim değil içinde ki boşluk ise, insanı ayakta tutan da benlik zannı değil hiçlik bilincidir.

“Ceplerini karıştırmayı dene,orada elmas bulacaksın.”

Aramakla bulunmaz.
Lakin bulanlarsa hep arayanlardır.”

Hayat bize istediklerimizi değil, inandıklarımızı verir.

Bir şey ne kadar basitse onu yapmak o kadar zor oluyor.

Ruhuna seslenemediğiniz insanın aklına giremezsiniz, kalbine hiç giremezsiniz.

Ben soğuk biri değilim, herkesle muhatap olmuyorum o kadar.

Kendimizi bazen fazla önemsiyoruz ve herkesin bizi izlediğini düşünüyoruz.

Mutlu mu olmak istiyorsun? Kimseden bir şey bekleme…

Birlikte olmamıza koşullar değil, cesaretsizliğin engel.

Cesareti olmayanın hep bir bahanesi vardır.

Sevdiklerinize uçmaları için kanatlar, Geri dönmeleri için kökler, Ve yanınızda kalmaları için nedenler verin.

Ne kadar çok kıskanıyorsa o kadar çok seviyordur.` düşüncesi yanlış bir düşüncedir.

Yolculuğun kendisini seviyorum ben, varılacak hedefi değil.

Felsefem: Sen dost doğru ol da, bırak başkaları seni eğri sansın.

Onlar ne yazarsa yazsın, ben doğru bildiğimi yaparım. Ben bu ülkenin insanıyım.

Şu içinde bulunduğun tek anlık ömrünü fırsat bil. Ve onunla meşgul ol. Ne geçmişe üzül, ne gelecekten kork.

Sebeplerimi bilmiyorsun, o yüzden seçimlerimi de yargılama!

Başkaları ne der düşüncesiyle isteklerimizi idam ediyoruz.

Her tohumun meyve verme süresi farklıdır. Kendini başka insanlarla kıyaslayarak ümitsizliğe düşme. Kendi yolunda yürümeye devam et.

Aynı yolda gittiğin sürece ne kadar yavaş olduğunun bir önemi yok. Taşı delen damlaların sürekliliğidir.

Birileri sayesinde bir yerlere gelirsen, onlar aradan çekildiğinde düşersin. Yavaş git ama kendin git.

Kendin gibi olmadığın hiç bir yere ait değilsindir. Unutma bunu!

Biriyle 5 dakika sohbet ediyorsam nezaketimden, 30 dakika sohbet ediyorsam kurtulamadığımdan, saatlerce konuşuyorsam; sevdiğimdendir.

İnsan ne ederse kendine eder ama sorsan; suçlusu ya hayattır, ya da kader.

Başkalarının gürültüsünü değil, kalbinin fısıltısını dinle…

Bir insanı sevmekle başlar her şey” diyor ya Sait Faik, işte o insan sensin… Kendini sevmeye başladığında başlar her şey…

Kendinden sakındığın sevgiyi başkalarına hoyratça sunabiliyorsan, kendinden sakındığın saygıyı başkalarına adayabiliyorsan, şu hayatta en çok kendine borçlu kalmışsın demektir.

“Özgürleşmek..” diye heceledi içinden yavaşça. Her istediğini yapabilmek demek değildi özgürleşmek, ne istediğinden emin olmaktı önce.. Emin olduğunu gerçekleştirebilmekti sonra…

Başkalarını sürekli aşağılayanlar, incitenler aslında çoğu zaman kendi içlerindeki yetersizlik ve değersizlik hissini kamufle etmeye çalışanlardır..

“ Yanmamış insana, ateşi nasıl tarif edersin? “

“Bir insanı sevmekle başlar her şey” diyor ya Sait Faik, işte o insan sensin… Kendini sevmeye başladığında başlar her şey…

Olduğun halini kabullenerek kendini geliştirmeye devam etmek şu hayat yolculuğunda kendi adına yapabileceğin en değerli seçimdi

“Aşk insan bedenine, bir kadının güzelliğine, bir erkeğin gücüne indirgenemeyecek kadar derin ve anlamlıdır. Dünyevi beklentilerle, tutkularla ve ihtiraslarla tarif ettiğimiz his, aşk değildir.

Yaşın değil yaşadıkların öğretir sana hayatı.

Bazen susar insan yenildiği için değil de yorulduğu için.

Bir insanın gerçek karakterini onunla tanıştığında değil ayrıldığında öğrenirsin.

Gerçek dostlarım sustuğumda da beni duyabilendir

Sustuğumu duyabilen gerçek dostumdur.

Hakan Mengüç kaç yaşında, eğitimi ne? Hakan Mengüç sevgilisiyle neden mahkemelik oldu? Hakan Mengüç kaç yaşında, eğitimi ne? Hakan Mengüç sevgilisiyle neden mahkemelik oldu? Hakan Mengüç kaç yaşında, eğitimi ne? Hakan Mengüç sevgilisiyle neden mahkemelik oldu? Hakan Mengüç kaç yaşında, eğitimi ne? Hakan Mengüç sevgilisiyle neden mahkemelik oldu?Hakan Mengüç kaç yaşında, eğitimi ne? Hakan Mengüç sevgilisiyle neden mahkemelik oldu? Hakan Mengüç kaç yaşında, eğitimi ne? Hakan Mengüç sevgilisiyle neden mahkemelik oldu? Hakan Mengüç kaç yaşında, eğitimi ne? Hakan Mengüç sevgilisiyle neden mahkemelik oldu? Hakan Mengüç kaç yaşında, eğitimi ne? Hakan Mengüç sevgilisiyle neden mahkemelik oldu? Hakan Mengüç kaç yaşında, eğitimi ne? Hakan Mengüç sevgilisiyle neden mahkemelik oldu? Hakan Mengüç kaç yaşında, eğitimi ne? Hakan Mengüç sevgilisiyle neden mahkemelik oldu? Hakan Mengüç kaç yaşında, eğitimi ne? Hakan Mengüç sevgilisiyle neden mahkemelik oldu? Hakan Mengüç kaç yaşında, eğitimi ne? Hakan Mengüç sevgilisiyle neden mahkemelik oldu? Hakan Mengüç kaç yaşında, eğitimi ne? Hakan Mengüç sevgilisiyle neden mahkemelik oldu? Hakan Mengüç kaç yaşında, eğitimi ne? Hakan Mengüç sevgilisiyle neden mahkemelik oldu? Hakan Mengüç kaç yaşında, eğitimi ne? Hakan Mengüç sevgilisiyle neden mahkemelik oldu? Hakan Mengüç kaç yaşında, eğitimi ne? Hakan Mengüç sevgilisiyle neden mahkemelik oldu? Hakan Mengüç kaç yaşında, eğitimi ne? Hakan Mengüç sevgilisiyle neden mahkemelik oldu? Hakan Mengüç kaç yaşında, eğitimi ne? Hakan Mengüç sevgilisiyle neden mahkemelik oldu? Hakan Mengüç kaç yaşında, eğitimi ne? Hakan Mengüç sevgilisiyle neden mahkemelik oldu? Hakan Mengüç kaç yaşında, eğitimi ne? Hakan Mengüç sevgilisiyle neden mahkemelik oldu? Hakan Mengüç kaç yaşında, eğitimi ne? Hakan Mengüç sevgilisiyle neden mahkemelik oldu? Hakan Mengüç kaç yaşında, eğitimi ne? Hakan Mengüç sevgilisiyle neden mahkemelik oldu? Hakan Mengüç kaç yaşında, eğitimi ne? Hakan Mengüç sevgilisiyle neden mahkemelik oldu? Hakan Mengüç kaç yaşında, eğitimi ne? Hakan Mengüç sevgilisiyle neden mahkemelik oldu?

SUFİ NEY MEDİTASYONU

Hakan Mengüç’ün YouTube kanalında ve Spotify Podcast kanalında sufi ney meditasyonları hazırlayıp paylaşmaktadır.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.