adplus-dvertising

Hakan Aran kimdir, kaç yaşında, nereli?

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aran kimdir, kaç yaşında, nereli sorularına arama motorlarında yanıt aranmaya başlandı. 2008 yılından beri İş Bankası Genel Müdür Yardımcılığı görevini yapan Hakan Aran'ın biyografisi!
Takip et
Hakan Aran kimdir, kaç yaşında, nereli?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Hakan Aran 1968 yılında Hatay’ın Antakya ilçesinde doğdu.

1990 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden mezun olan Hakan Aran, Başkent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İşletme alanında yüksek lisans programını tamamladı.

1990 yılında İş Bankası BT Sistem İşletimi Bölümü’nde Stajyer Yazılım Uzmanı olarak göreve başlayan Hakan Aran, 1999 yılında Bilgi Teknolijeleri Çözüm Geliştirme Bölümü Müdür Yardımcılığına, 2002 yılında aynı bölümde Birim Müdürlüğüne ve 2005 yılında da Bölüm Müdürlüğüne atandı.

17 Temmuz 2008 tarihinde İş Bankası Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.

KRİPTO PARA KUMARDAN FARKSIZ AÇIKLAMASI

İş Bankası’nın “İş’le Buluşmalar” isimli dijital toplantısı 43. kez “Yeniden şekillenen dünyada Türkiye’yi geleceğe taşımak” konseptiyle gerçekleşti. İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aran, toplantıda birçok önemli açıklamada bulunurken, kripto para konusuna da değindi.

Dünya Gazetesi’nde yer alan habere göre iki hafta sonra İş Bankası Genel Müdürü olması beklenen Hakan Aran, geleceğin bankası olmanın öneminden bahsetti. Aran, günlük hayatının geçtiği mecralarda yapılacak görünmez bankacılığın geleceğin modeli olduğunu gördüklerini dile getirdi. Aran, şu ifadeleri kullandı:

“Çünkü artık müşteriler gerçekten ürünlerini internetten alıyorlarsa, firmalar işyerleri internetten satıyorsa ve bu sırada krediye, karta, ödemeye, finansmana ihtiyaç duyuyorsa o platform üzerinden bunu karşılayacaklar. Siz bu platformlarda ne kadar varlığınızı artırabilirseniz bu konu o kadar başarılı olur. Geleceğin bankacılığı platformlarda gerçekleşecek, ödeme sistemleri ve dijital paralar bunun bir parçası olacak.”

Aran, dijital bankacılık, blockchain, dijital para ve kripto para kavramlarının birbirlerinden farklı olduğunu ve ayrı ayrı değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Aran, şu açıklamada bulundu:

“Reform paketindeki dijital para konusu kripto paradan çok farklı. Merkez bankalarının çıkardığı dijital milli paraların dijital versiyonu. Fiziksel olarak para dolaşımının azaldığı durumlarda dijital paralar çok olumlu. Kripto para platformları dijital para duyumlarını kendi lehineymiş gibi kullanma eğiliminde. Kripto para kısmı düzenleme yapılmamış, teknoloji ve düzenleme açısından büyük riski barındırıyor. Uzak durmak temkinli olmakta fayda var, bir kumardan farksız kripto para tarafı.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.