Hain Saldırının Ardından 13 Çocuk Yetim Kaldı

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde terör örgütü PKK’nın odun toplayan köylülere yönelik yaptığı saldırıda şehit olanların ardında 13 yetim çocuk kaldı.

Kulp’un Ağaçkorur köyü mevkisinde odun toplamak için giden köylülere yapılan hain saldırıda şehit olan İhsan Çelikbilek, Mehmet Bozyel, Abit Yıldız, Ömer Yıldız, Siraç Yıldız, Ahmet Ay ve Sinan Diger düzenlenen törenle toprağa verildi.

Saldırıda yaralananların tedavileri ise Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi’nde devam ediyor. Hain saldırıda şehit olanların hepsinin para kazanmak için günlük odun toplama işi yaptıkları belirlendi.

KUZENLERİYLE BİRLİKTE ŞEHİT OLDU

Öte yandan şehit olan 43 yaşındaki İhsan Çelikbilek ve yaralı kurtulan oğlu 23 yaşındaki Hüseyin Çelikbilek aynı minibüstelerdi. İhsan Çelikbilek 6 çocuk babasıydı. Şehitlerden Mehmet Bozyel 17, aynı saldırıda 3 kuzeniyle birlikte şehit olan Ömer Yıldız ise daha 15 yaşındaydı. Saldırıda 2 kuzeniyle birlikte şehit olan 26 yaşındaki Siraç Yıldız’ın da 2 çocuğu vardı. Şehit Sinan Diger’in ise 5 çocuğu bulunuyordu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı