Hafta sonuna kadar hava sıcaklıkları artıyor

Meteorolojiye göre; ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklığı, hafta sonuna kadar 2 ila 4 derece artacak, iç ve doğu kesimlerde yer yer mevsim normalleri üstünde seyredecek.
Takip et
Hafta sonuna kadar hava sıcaklıkları artıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü haftalık hava durumu raporunu yayımladı.

*Hava sıcaklığı yurt genelinde hafta sonuna kadar 2 ila 4 derece yükselecek. İç ve doğu kesimlerde yer yer mevsim normallerinin üstünde seyretmesi bekleniyor. Yurdun batı kesimleri ile Karadeniz’in orta ve doğu kesimlerinde yağışlar bekleniyor. Yurdun kalanında ise hava parçalı az bulutlu.

*Denizlerde rüzgar Marmara’nın Karadeniz kıyılarında ve Batı Karadeniz’de orta kuvvetin üstünde esiyor, öbür kıyılarımızda ise orta kuvvet ve altında.

*Marmara’da hava parçalı bulutlu, Edirne dolaylarında ise gök gürültülü sağanak yağmur bekleniyor. Bu yağışlar Cuma günü bölge geneline yayılıyor.

*Yağış Ege’nin kıyı kesimlerinde. Bölgenin kalanında hava parçalı bulutlu. Cuma cumartesi bölge genelinde gök gürültülü sağanak yağmurlar bekleniyor.

*Akdeniz’in batısında yerel yağışlar görülebilir. Orta ve Doğu kesimlerinde ise hava parçalı bulutlu. Sıcaklık Adana dolaylarında 30 derece ve üstünde seyrediyor.

*İç Anadolu bölgesinde yağış yok, hava az bulutlu. Sıcaklık bölge genelinde 20 ila 25 derece aralığında ölçülüyor.

*Orta ve Doğu Karadeniz’de gök gürültülü sağanak yağmur görülüyor. Bu yağışlar Cuma gününe kalmıyor. Cumartesi bölgenin batısında yağış bekleniyor.

*Doğu Anadolu’da gökyüzü az bulutlu. Sıcaklık Kars-Erzurum dolaylarında 18-20 derecelerde, Malatya dolaylarında ise 26 derece ölçülüyor.

*Güneydoğu Anadolu Bölgesinde önümüzdeki üç günlük dönemde hava az bulutlu. Sıcaklık Gaziantep’te 28, Diyarbakır’da 29 derece.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.