Hafta sonu hava nasıl olacak? 9 Ekim 2021 Hava durumu!

Meteoroloji Genel Müdürlüğüne göre; hafta sonu ülke genelince sıcaklıkların artacağı tahmin edilirken, bazı bölgelerde ise sağanak yağmur etkili olacak.
Takip et
Hafta sonu hava nasıl olacak? 9 Ekim 2021 Hava durumu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meteoroloji tarafından hafta sonu hava durumu tahmin raporunu yayımladı. Rapora göre; hava sıcaklıklarının ülke genelinde artacağı tahmin ediliyor. Cumartesi günü bazı bölgelerde sağanak yağmurun etkili olması bekleniyor.

Meteoroloji tarafından yayımlanan haftalık hava durumu raporuna göre (9- 15 Ekim 2021), hava sıcaklıklarının ülke genelinde artacağı ve mevsim normalleri civarına, güney ve iç kesimlerde yer yer mevsim normallerinin üstüne çıkacağı tahmin ediliyor. Ülkenin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara (Bilecik hariç) ile İzmir, Manisa ve Aydın çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak yağmurlu, öbür yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

2-4 DERECE ARTACAK

Ülkenin iç ve doğu kesimlerinde 2 ila 4 derece artarak mevsim normalleri civarına yükseleceği, öbür yerlerde ise mevsim normallerinin üstünde seyredeceği tahmin ediliyor.

Marmara

Parçalı ve çok bulutlu, (Bilecik hariç) bölge genelinin sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, bu akşam saatlerinde batı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden güçlü (40-60 km/sa)olarak esmesi bekleniyor.

Ege

Parçalı ve az bulutlu, kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu, İzmir, Manisa ve Aydın çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

Akdeniz

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İç Anadolu

Az bulutlu, kuzey kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Batı Karadeniz

Parçalı ve az bulutlu, kıyılarının yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Orta ve Doğru Karadeniz

Parçalı ve az bulutlu, kıyılarının yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Doğu Anadolu

Az bulutlu, kuzeydoğu kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Güneydoğu Anadolu

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hafta sonu yurdun belli yerlerinde sağanak yağmurun etkili olması bekleniyor. Pazar günü; Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli ve İstanbul’da sağanak yağmur bekleniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.