Hafta sonu alkol satışı yasağı kalktı mı? Hafta sonu alkol yasak mı?

Hafta sonu marketlerde alkol satışı yasaklanmıştı ve alkol satışı sadece hafta içine alınmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında kabine toplantısı geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Bu gelişmenin ardından pek çok vatandaş hafta sonu alkol satışı yasağı kalktı mı sorusuna yanıt aramaya başladı.  Peki normalleşme sürecinde hafta sonu alkol satışı yasağı kalktı mı?
Takip et
Hafta sonu alkol satışı yasağı kalktı mı? Hafta sonu alkol yasak mı?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan kısıtlama açıklamalarının ardından hafta sonu alkol satışı yasağı kalktı mı sorusu da araştırılmaya başlandı. Tedbirler kapsamında hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulanması nedeniyle tekel bayiler faaliyet göstermiyordu. Peki son gelen kısıtlamaların ardından hafta sonu alkol satışı yasağı kalktı mı?

Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı sonrasında alkol satışı yasağına ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı. Sokağa çıkmak dolabının olduğu Cumartesi ve Pazar günleri market, bakkal, manav, Kasap ve kuruyemişlerde alkol satışı yapılması yasaklanmıştı. Ancak cumartesi günleri sokağa çıkma yasağı artık kaldırıldı. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanacak yeni bir genelge ile hafta sonu alkol satışı yasağının yeniden düzenleneceği tahmin ediliyor.

Marketlerde hafta sonu alkol satılıyor mu sorusunun yanıtı henüz İçişleri Bakanlığı tarafından verilmedi. Tekel bayilerinin artık cumartesi günleri açık olacağı için marketlerde de alkol satışının cumartesi günleri serbest olması sadece Pazar günlerinin yasak olması bekleniyor.

HAFTA SONU ALKOL YASAK HABERİ İÇİN BAKINIZ

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.