Hafif ticari araç sahipleri sevinçten sokağa döküldü

15 Temmuz Şehitler Köprüsünü kullanan hafif ticari araçlara gelen ve toplamda milyon liraları aşan cezanın Binali Yıldırım’ın açıklaması ile düzeltileceği belirtildi. Araç sahipleri bugün konvoy eşliğinde Yenikapı Miting Alanına giderek Yıldırım’a teşekkür ettiler.


Hafif ticari araç sahipleri sevinçten sokağa döküldü

Hafif ticari araçların Fatih Sultan Mehmet Köprüsü yerine, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden geçmesi vatandaşları oldukça yüklü cezalar ile karşı karşıya getirmişti. Daha önce cezaların silineceğini söyleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yönetimi, daha sonra bu kararın değiştirilerek cezaların vatandaşlara yansıtacağını söylemişti. İBB Başkanı Adayı Binali Yıldırım, hafif ticari araçların köprü cezalarının düzeltileceğini açıklaması ile birlikte, araç sahipleri uzun kuyruklar oluşturarak Binali Yıldırım’a teşekkür mesajlarını iletti.

ARAÇLARINA BALON ASIP SOKAĞA ÇIKTILAR

Hafta sonu olmasını bekleyen hafif ticari araç sahipleri, cezaların düzeltileceği haberini alınca bugün evlerinden çıkarak konvoy halinde Yenikapı Miting Alanına gittiler. Miting alanına kadar bütün araçlar klakson çaldı. Araçların bazıları balonlar, bazıları ise çeşitli malzemeler ile süslendi. Yenikapı Miting Alanında bir süre duran araç sahipleri ve aileleri, Fatih Sultan Mehmet Köprüsünü kullanarak Anadolu yakasına geçiş yaptılar.

70 BİN LİRALIK ARABAYI 90 BİN LİRA CEZA GELDİ

Yenikapı Miting Alanında toplanan hafif ticari araç sahiplerinden Selçuk Tok, yaptığı açıklamada aracının değerinin 70 bin lira olduğunu fakat kendisine 15 Temmuz Şehitler Köprüsünü kullandığı için 90 bin lira ceza geldiğini söyledi. Binali Yıldırım’ın bu açıklaması ile birlikte çok sevindiklerini dile getiren araç sahipleri, köprüden rahat bir şekilde geçmek için gün saydıklarını da açıklamalarına eklediler.

Yazar: Aykut Bilir

Aykut Bilir
Aykut Bilir, 1981 senesinde Manisa'da dünyaya geldi. Bilir, eğitim hayatını Boğaziçi Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Üniversite yıllarının ardından çeşitli mecralarda yazıları yayınlanan Aykut Bilir, günümüzde internet gazeteciliğine yönelik görsel ve yazılı materyaller içeren haberler yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.