Hadise’ye Trendyol reklamı için mahkeme!

Besteci Nadir Gündüzlü, “Aşk Kaç Beden Giyer” şarkısını izinsiz reklamda kullandığı iddiasıyla Hadise’ye açtığı bin liralık dava sürerken, ikinci bir dava haberi geldi. Gündüzlü, bu defa 141 bin 885 lira talep ediyor.
Takip et
Hadise’ye Trendyol reklamı için mahkeme!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Nadir Gündüzlü’nün, İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde açtığı ilk davadaki iddiasına göre; Hadise 2 sene önce Trendyol alışveriş sitesiyle 500 bin Euro karşılığında reklam anlaşması imzaladı ve “Aşk Kaç Beden Giyer”in site reklamlarında kullanılmasına izin verdi.

Fakat bunun için kendisinden, söz yazarı Deniz Erten’den ve yapımcı Bülent Seyhan’dan izin almadı. Gündüzlü’nün avukatı, Hadise’nin yanı sıra sitenin sahibi DSM Grup Danışmanlık’a da tazminat davası açtıklarını söyledi.

Hürriyet’te yer verilen habere göre; Hadise’nin avukatı ise yanıt dilekçesinde şu ifadelere yer verdi: “Nadir Gündüzlü, Hadise’ye verdiği muvafakatname ile eserin yayınlanmasına, çoğaltılmasına, dağıtılmasına, internet ve her türlü dijital ortamda yayımlanmasına izin vermiştir. Davanın reddini istiyoruz.”

Hadise’ye Trendyol reklamı için mahkeme!

Dava devam ederken Nadir Gündüzlü, Hadise ve DSM Grup Danışmanlık’a ikinci bir dava açtı. Dilekçede önceki davanın görüldüğü mahkemede bilirkişi araştırmalarının yapıldığı anlatılarak “Bilirkişi raporlarında Nadir Gündüzlü’nün davalılardan talep edebileceği en az tazminat tutarının 141 bin 885 lira olabileceği netlik kazandığından ikinci davayı açmış bulunmaktayız” dendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.