Haber.com

Hadise'den Kızılcık Şerbeti Dizisi İsyanı

RTÜK’ün, Show TV ekranlarında yayınlanan ''Kızılcık Şerbeti'' dizisi için verdiği cezalara ünlü isimlerden de tepki gelmeye başladı. Kızılcık Şerbeti dizisine, RTÜK tarafından 5 kez yayın durdurma cezası verilmişti. Ünlü şarkıcı Hadise, o karara isyan etti.

Türkiye'nin en çok izlenen dizilerinden biri olan Kızılcık Şerbeti, RTÜK’ün yakından takip ettiği yapımlardan biri oldu. RTÜK, reyting rekorları kıran Kızılcık Şerbeti dizisine peş peşe verdiği yayın durdurma kararlarıyla dikkat çekerken o karara bir tepki de ünlü şarkıcı Hadise'den geldi.

Sosyal Medya Hesabından Ateş Püskürdü

Hadise, Kızılcık Şerbeti dizisine RTÜK tarafından verilen karara tepki gösterdi. Ünlü şarkıcı, kendisinin de geçmişte “Sıfır Tolerans” şarkısına getirilen yasağı hatırlatarak şu yazıyı paylaştı: “2018 Yılında Sıfır Tolerans klibime vurulan erotik damgası ve tv kanallarında yayınlanmaması için verilen yasaktan sonra RTÜK kararları ve yasakları beni artık hiç şaşırtmıyor. O zamanda susmadım yine susmuyorum! Kızılcık Şerbet’i dizisine verilen bu yasağı anlamsız ve gereksiz buluyorum. Kadına şiddeti dizileri yasaklayarak durduramayacığınızı anladığınız ve somut adımlar attığınız günleri görmek dileği ile…” mesajını yayınladı.

Dizinin Final Yapacağına Dair Çıkan İddialar

Sık sık RTÜK tarafından yayın durdurma cezası alan reyting rekorları kıran ünlü dizi Kızılcık Şerbeti’nin final kararı alıp almayacağı konuşulmaya başlandı. Final kararı alınacağına dair ortaya atılan iddialara henüz resmi bir açıklama gelmedi. Show TV yönetimi, final kararını doğrulamadı. Buna göre dizinin yasak kararlarının bitmesinin ardından ekran yolculuğuna devam etmesi bekleniyor.

Kızılcık Şerbeti Dizisi Hakkında Bilgiler

Kızılcık Şerbeti, Gold Film imzalı, ilk bölümü 28 Ekim 2022 tarihinde yayınlanan, yönetmenliğini Hakan Kırvavaç'ın üstlendiği, senaryosunu Melis Civelek'in kaleme aldığı dram türündeki Türk televizyon dizisidir.
Yayınlanma 2023-04-01 22:52:26
Güncelleme 6 gün önce
Okunma Sayısı 61
Bir Cevap Yaz

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?