adplus-dvertising

Hadise, Trendyol’a 250 bin Euro tazminat ödeyecek!

Hadise, bir dönem işbirliği yaptığı Trendyol markasının ‘sözleşmeye aykırı davrandığı’ iddiasıyla açtığı davayı ikinci defa kaybetti. Mahkeme, meşhur şarkıcının sözleşmede yer verilen 250 bin Euro’luk cezai koşul parasını en yüksek faiziyle ödemesine karar verdi.
Takip et
Hadise, Trendyol’a 250 bin Euro tazminat ödeyecek!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Trendyol markasının sahibi DSM Grup ile karşılıklı davası bulunan Hadise Açıkgöz, davayı ikinci defa kaybetti. Mahkeme, sözleşmeye aykırı davranan Hadise’nin 250 Bin Euro (ortalama 4 milyon TL) cezai koşul parasını 2012 senesinden itibaren en yüksek faiziyle DSM Grup Şirketi’ne ödemesine hükmetti.

Hadise, Trendyol’a 250 bin Euro tazminat ödeyecek!

İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne açılan davaya göre, DSM Grup ile Hadise arasında 15 Şubat 2012 tarihinde bir sözleşme yapıldı. Taraflardan birisinin sözleşmeyi ihlal etmesi halinde karşı tarafa 250 bin Euro cezai koşul parası ödeyeceği sözleşmeye eklendi. Sözleşmeye göre Hadise, DSM ürün ve hizmetlerinin tanıtımını yapacak, moda çekimlerine katılacaktı. Meşhur şarkıcı, 28 Şubat 2013 tarihine kadar başka hiçbir moda ve e-ticaret sektöründe faaliyet gösteren şirket, kurum, ticari işletme yahut markaya ait ürün ve hizmetlerin reklam-tanıtım ve öbür faaliyetlerine katılamayacaktı.

Hadise, Trendyol’a 250 bin Euro tazminat ödeyecek!

Fakat iddiaya göre Hadise, stilist kardeşi Derya Açıkgöz’ün hazırladığı rakip şirketlere ait kıyafetleri giyip bu kıyafetlerin reklamını yaptı. DSM Grup, daha sonra bir ihtarname göndererek sözleşmeyi feshettiğini bildirdi ve sonrasında 250 bin Euro’luk cezai koşul parasının tahsili için dava açtı.

Hadise, Trendyol’a 250 bin Euro tazminat ödeyecek!

Başka bir mahkemede karşı dava açan Hadise’nin avukatı ise “Müvekkilim yalnızca moda ve e-ticaret sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin ürünlerinin reklam ve tanıtımına katılamayacağı sözleşmede belirtilmiştir. Müvekkilimizin oynadığı reklam moda ve e-ticaret sektöründe değildir. Kız kardeşiyle arasında bir ticari ilişki de yoktur. Bakiye 250 bin Euro’nun tahsilini istiyoruz” şeklinde konuştu.

Hadise, Trendyol’a 250 bin Euro tazminat ödeyecek!

İki ayrı dava bir mahkemede birleştirildi. Mahkeme, Hadise’nin istediği 250 bin Euro’luk davayı reddetti, DSM Grup’un açtığı davayı kabul etti.Tarafların itirazı üstüne Yargıtay, yerel mahkemenin kararını bozdu. İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde tekrardan görülen duruşmada mahkeme, Hadise’nin 250 bin Euro cezai koşul bedelini 26 Kasım 2012 tarihinden itibaren en yüksek faiziyle DSM Grup’a ödemesine hükmetti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.