Hadımköy’de Bir Garip Eylem

Arnavutköy’de bir fabrikanın yaptığı iddia edilen koku, vatandaşları sokağa döktü. Mahalle sakinleri fabrika önünde eylem yaptı.

Hadımköy Mahallesi’nde bir fabrikanın yaydığı iddia edilen gaz ve koku, mahalle sakinlerini sokağa döktü. Vatandaşlar fabrikanın önünde eylem gerçekleştirdi.

10 bin kişilik nüfusa sahip olan Hadımköy Mahallesi, su ve ısı izolasyon malzemeleri üreten fabrikanın gaz ve kokusu altında kalmış durumda. Mahalle sakinlerinin özellikle akşam saatlerinde gaz salınımı yapıldığından ve kokudan şikayetçi

Mahalleli, çok sayıda şikayet dilekçesi verdiklerini, ancak hiçbir sonuç alamadıklarını öne sürdü. Fabrikadan gazın sağlığa zararlı olup olmadığı hakkında kendilerine hiçbir bilgilendirme yapılmadığını belirten mahalle sakinleri, fabrikanın önünde eylem yaptı.

“YAZ SICAĞINDA CAM AÇAMAZ OLDUK”

Eyleme katılan bir mahalle sakini, “Yaz sıcağında evimizin camlarını açamaz olduk. Fabrikadan yayılan gaz, gözlerimizi ve boğazımızı yakıyor. Astım hastası olan komşularımız var, yaşlı ve çocuklarımız var. Kapıyı, pencereyi açamaz duruma geldik” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı