Hacizli Aracı Paramparça Ettiler

Adıyaman’da yol kenarında vatandaşlar tarafından görülen ve içindeki bütün donanımı çıkartılmış halde sadece kasasıyla duran otomobilin, hacizli yakalamalı bir araç olduğu tespit edildi.

Adıyaman’da yol kenarına bırakılan ve vatandaşların dikkatini çeken araç, vatandaşların ihbarı üzerine polis ekipleri tarafından incelendi. Aracın olduğu bölgeye gelen polisler, şüpheli bir durum olup olmadığı konusunda ilk olarak ön bir inceleme yaptı. Olası bir bomba veya terör saldırısı ihtimaline karşı temkinli hareket edildi.

Yapılan araştırmalar sonucunda araç üzerindeki bilgilerden aracın ruhsat bilgilerine ulaşıldı. Hacizli ve yakalamalı olarak gözüken araç kasıtlı olarak bu hale getirilmişti.

Hacizli Aracı Paramparça Ettiler

HACİZLİ YAKALAMALI NE DEMEK?

Aracın ruhsat sahibinin, herhangi bir borcunu ödememesi üzerine ilk olarak taşınabilir mallarına konan haciz ve ardından çıkarılan yakalama kararına hacizli yakalamalı mal deniyor. Bu aracın sahibinin de bu tarz bir olay yaşadığı aşikar. Aracın bütün iç malzemelerinin sökülmesi ise, hacizli bir aracı satamamaktan kaynaklanıyor. Aracın tamamını satamayan ruhsat sahibi, parçalarını satarak aracın değerine yakın miktarda bir para elde etmiş oluyor.

Polis aracın sahibini ve bu olayın sorumlularını aramaya devam ediyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı