Yağlı Ciltler İçin Evde Deneyebileceğiniz 2 Basit Sivilce Maskesi

Yağlı ciltler için maske sivilceleri anında kurutuyor. Peki, evde sivilce maskesi nasıl yapılır? İşte basit malzemelerle 2 harika öneri!

Yağlı Ciltler İçin Evde Deneyebileceğiniz 2 Basit Sivilce Maskesi
Cildiniz aşırı sebum üretse bile sivilceleri basit bakım önerileriyle uzak tutabilirsiniz. İşte, evde kolayca hazırlayıp uygulayabileceğiniz 2 sivilce maskesi! Sivilce sorunu yağlı ciltlerde yaygındır. Peki, yağlı bir cildiniz varsa sivilcelerle nasıl başa çıkabilirsiniz? Evde sivilce nasıl geçer neler yapılabilir? İşte evde yağlı ciltler için sivilce tedavisinde yapabileceğiniz 2 etkili bakım maskesi!

1.Limon Suyu ve Ballı Maske

Limon, yağlı ciltler için en iyi doğal tedavi yöntemidir. Limon suyu yağlı cildin yağ salgısını dengeleyen sitrik asit içerir. Sivilceleri etkili bir şekilde azaltma kapasitesine sahiptir. Asit ayrıca yara izlerini ve lekeleri azaltmanın yanı sıra akneye neden olan zararlı bakterileri öldürmek için çinko içerir. Tıkanmış gözeneklerin temizlenmesine ve siyah noktaların giderilmesine yardımcı olur. Bir araştırmaya göre limonların antibakteriyel özellikleri de vardır. Balın antibakteriyel özellikleri vardır ve cilt iltihabını azaltırken ciltteki nem dengesini geri kazandırabilir. Bal ayrıca size doğal olarak parlak bir cilt veren ve ayrıca sivilcelerin azaltılmasına ve beyaz noktaların önlenmesine yardımcı olan omega-3 yağ asitlerini içerir. Evde basit bir sivilce maskesi hazırlamak için limon ve bal kullanabilirsiniz. 1 yemek kaşığı taze limon suyunu sıkın ve aynı miktarda balı temiz bir kaba alın. İyice karıştırın. Elde ettiğiniz macunu temiz yüze ve boyna uygulayın. Karışımı 15 ila 20 dakika yüzünüzde bırakın. 15 dakika sonra soğuk su ile yıkayın.

2.Nohut Unu ve Lorlu Maske

Yağlı ciltler için maske hazırlarken bu ürünün sivilceleri kurutacağından emin olabilirsiniz. Sivilce nasıl geçer diyorsanız; nohut unu ve lor peynirinden yararlanabilirsiniz. Nohut unu, protein ve vitaminler, lor ise A ve C vitaminleri açısından zengindir. Lor, nemlendirici özelliği ile cildi yumuşak ve esnek tutabilir. Evde uygulayacağınız bu sivilce maskesi ile yağlı cildiniz dengelenecek ve sivilce görünümleriniz azalacak. 2 çay kaşığı nohut ununa bir çay kaşığı lor ekleyin. Maskeye iki damla Limon ve bir tutam Zerdeçal tozu ekleyin. Bu karışımı boyna ve yüze uygulayıp 30 dakika bekleyin. Ardından maskeyi suyla çıkarın.
Yağlı Ciltler İçin Evde Deneyebileceğiniz 2 Basit Sivilce Maskesi
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın