Soğuk ağda nasıl yapılır? Soğuk ağdanın faydaları ve yan etkileri nelerdir?

Soğuk ağda, istenmeyen vücut tüylerinden kurtulmanın en basit yollarından biridir. Peki, soğuk ağda nasıl yapılır? Soğuk ağdanın faydaları ve zararları nelerdir?

Soğuk ağda nasıl yapılır? Soğuk ağdanın faydaları ve yan etkileri nelerdir?

Soğuk ağda, istenmeyen vücut tüylerinden kurtulmanın en basit yollarından biridir. Peki, soğuk ağda nasıl yapılır? Soğuk ağdanın faydaları ve zararları nelerdir?

Soğuk ağda diğer ağda yöntemlerine göre daha kolaydır. Bantlar alınıp hedef bölgeye uygulanır. Tüyleri kökünden alır, cildi yumuşacık ve pürüzsüz yapar. Sıcak ağdanın aksine, ağdayı yumuşatmak için ısı kullanmaya gerek yoktur.

İstenmeyen vücut tüylerinden sıkıldıysanız ve onlardan kurtulmanın basit bir yolunu arıyorsanız, soğuk ağda yapmayı deneyin. Soğuk ağda bantlarını adım adım kullanma sürecini, işlemin faydalarını, alınması gereken önlemleri ve diğer bilgileri öğrenmek için bu makaleyi okuyun.

Soğuk Ağda Nasıl Yapılır?

Vücudunuzun istediğiniz bölgesine ince bir tabaka uygulayın ve ardından bir bez şeridiyle veya ağda bandıyla yukarı doğru çekin. Yapmanız gereken tek şey, ağdayı ısıtmak için şeridi avuçlarınız arasında yaklaşık 10 saniye boyunca nazikçe ovalamak, ağda kapağını çıkarmak, şeridi istediğiniz alana yapıştırmak, eliniz yönünde bastırıp cildinizi gergin tutmak ve ağda bandını çekip çıkarın. Soğuk ağda bantları, yapışkanlıkları kayboluncaya kadar farklı bölgelerde defalarca (aynı seansta) tekrar kullanılabilir.

Soğuk Ağdanın Faydaları

Sorunsuz ve kullanışlıdır

Soğuk balmumu, günümüz yaşam tarzına kusursuz bir şekilde uyum sağlar. Ağda şeritleri eczanelerde ve süpermarketlerde kolaylıkla bulunabilir ve işlemin gerçekleştirilmesi için herhangi bir salon randevusu alınmasına gerek yoktur. Ayrıca ağda sonrasında su veya sabunla durulamanıza bile gerek yoktur. İstenmeyen tüyleri çıkarın, nemlendirin ve yola çıkın!

Cep dostudur

Soğuk ağda şeritleri, epilatörler, tıraş kremleri, tıraş makineleri, sıcak ağda ve yolma gibi diğer tüy giderme yöntemlerine göre ucuz bir alternatiftir.

Ağrısızdır

İstenmeyen tüm vücut tüylerine ağrısız ve etkili bir çözümdür. Cildin yanması veya kazara kesilme tehlikesi yoktur. Soğuk ağda bantları koltuk altları, göğüs ve bikini bölgeleri gibi hassas bölgeleri ağdalamak için bile kullanışlıdır.

İnce Tüyleri Giderir

Soğuk ağda cilde daha nazik davrandığından ve şeritlere önceden uygulandığından, hassas bölgelerde aşırı ürün kullanma şansı daha azdır. Bu, tüm süreci geleneksel ağda veya yolma işlemlerine göre daha verimli ve daha kolay hale getirir.

Daha az batık oluşur

Temel olarak kıl foliküllerini kökten çekerek çalışan tekrarlanan ağda, kıl dönmesi sıklığını azaltır ve pürüzsüz bir cilt sağlar.

Kıllar daha geç çıkar

Tıpkı sıcak ağda gibi, soğuk ağda bantlarının tekrar tekrar kullanılması da tüylerin yeniden büyüme yoğunluğunu azaltır. Kıl folikülleri yavaş yavaş incelir ve seyrekleşir, bu da daha pürüzsüz bir cilde ve iki ağda seansı arasında daha uzun aralıklara neden olur.

Soğuk Ağdanın Zararları

Kalın kıllarda tavsiye edilmez.

Yeterince hassas değildir.

Adet döneminde önerilmez.

Soğuk ağda nasıl yapılır? Soğuk ağdanın faydaları ve yan etkileri nelerdir?

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın